کد خبر: 4008423
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
استاندار قم با اشاره به اینکه نهادهای تأثیرگذار و افراد یکه دارای نفوذ کلام هستند با روشنگری شبهات مربوط به واکسن را پاسخ دهند، گفت: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی قم در سطح کشور نمونه و شاخص است، اما میزان واکسیناسیون در این استان اصلا رضایت‌بخش نیست و جایگاه مطلوبی نداریم.

استاندار قم بهرام سرمستبه گزارش ایکنا از قم، بهرام سرمست، استاندار قم در یکصدودهمین جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، امروز، پنجم آبان‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: تعطیلی مراکز واکسیناسیون بار منفی در بین مردم دارد و تا رسیدن درصد پوشش واکسیناسیون قم به میانگین کشوری نباید تعطیل شود.

وی ادامه داد: طبق برآورده‌های انجام شده، قم تا پایان آذرماه سال جاری از مرز واکسیناسیون ۷۰ درصدی عبور می‌کند.

سرمست بیان کرد: مخالفان واکسن در قم به‌شدت در اقلیت هستند، اما لازم است تا نهادهای تأثیرگذار و افراد که دارای نفوذ کلام هستند با روشنگری، شبهات مربوط به واکسن را پاسخ دهند.

وی اضافه کرد: قم استانی است که در طول دوران شیوع کرونا بیشترین استفاده را از ظرفیت خیرین سلامت داشته و بخشی از پشتیبانی از مراکز واکسیناسیون توسط این افراد صورت گرفته است.

استاندار قم تصریح کرد: هدف قم از تسریع در واکسیناسیون دانش‌آموزی ایجاد بستر لازم و مطمئن برای بازگشایی حضوری مدارس است؛ آموزش و پرورش استان قم برای تسریع در روند واکسیناسیون باید تدابیر دیگری اندیشیده و شرایط را برای بازگشایی مدارس فراهم کند و هم‌اکنون واکسینه شدن ۶۰ هزار نفری دانش‌آموزان قم رضایت‌بخش نیست.

سرمست اظهار کرد: یکی از دلایل عقب‌افتادگی قم از میانگین کشوری افت در واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال است که دانش‌آموزان را شامل می‌شود.

وی یادآور شد: اصناف و کسبه قم باید کارت دریافت هر دُز واکسن خود را در محل کار خود برای اطمینان بیشتر شهروندان نصب کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: