کد خبر: 4008161
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از توقف تزریق دز اول واکسن آسترازنکا از دهم آبان‌ماه به بعد در استان قم خبر داد.

سیامک محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قمبه گزارش ایکنا از قم، سیامک محبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم، صبح امروز، چهارم آبان‌ماه در حاشیه جلسه ویژه واکسیناسیون در مرکز بهداشت استان قم با تأکید بر تسریع روند واکسیناسیون در استان قم، گفت: متقاضیان تزریق دز اول واکسن آسترازنکا در استان قم فقط تا دهم آبان‌ماه فرصت دارند تا با مراجعه به یکی از مراکز تجمیعی واکسیناسیون در سطح استان، این نوع واکسن را تزریق کنند.

وی با اشاره به اینکه از دهم آبان‌ماه به بعد فقط دز دوم واکسن آسترازنکا در قم موجود است، افزود: خوشبختانه برای تأمین واکسن مورد نیاز در استان هیچ مشکلی وجود ندارد؛ اما محدودیت در نوع واکسن دور از انتظار نیست.

محبی با تأکید بر اینکه بهترین روش برای مبارزه با همه‌گیری کرونا، واکسیناسیون است، ادامه داد: تمام واکسن‌های تأیید شده سازمان جهانی بهداشت نشان داده‌اند که در محافظت از انسان در برابر عواقب شدید ناشی از کرونا بسیار اثرگذار هستند و تزریق واکسن از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند.

رئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان اینکه هم‌اکنون شاهد کاهش چشمگیر موارد فوت در افرادی که هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند، هستیم، گفت: توصیه ما به تمام همشهریان عزیز که تاکنون جهت تزریق واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند، این است که در اسرع وقت نسبت به واکسینه شدن خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه تنها واکسیناسیون راهکار محافظت افراد در برابر کرونا نیست، تصریح کرد: در کنار واکسیناسیون عمومی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی جامعه باید رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: