به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، یکی از مهم‌ترین وظایف مسلمانان به عنوان مسلمان فراگیری اصول اعتقادی و یا به عبارت دقیق تر آموختن اصول عقاید اسلامی است و در آیین مقدس اسلام فراگیری اصول اعتقادی بر مسلمانان لازم بوده و مسلمان در این مبحث اجازه تقلید نداشته و باید به صورت شخصی نسبت به آموختن این اصول اقدام کنند.

واحد آموزش مجازی مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه(س) در راستای فراهم کردن بستر آموزش اصول عقاید اسلامی به علاقه‌مندان خواهر و برادر سراسر کشور در تمامی گروه‌های سنی اقدام به برگزاری دوره آموزش «اصول عقاید اسلامی» به صورت مجازی برای فراگیران کرده است.

فراگیران در قالب این دوره که به صورت ویدیوئی برگزار می‌شود در ۳۴ جلسه ۵ دقیقه‌ای با بیان حجت‌الاسلام والمسلمین رضا محمدی از استادان برجسته حوزه علمیه قم با اصول عقاید اسلامی آشنا می شوند.

در فصل اول این دوره مباحث مربوط به توحید و خداشناسی به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود و در فصل دوم افعال خداوند، در فصل سوم معاد قیامت صغری(مرگ) و در فصل چهارم بخش دوم معاد یعنی برزخ آموزش داده می‌شود؛ در فصل پنجم که به بخش سوم معاد یعنی قیامت کبری اختصاص دارد، فراگیران با ویژگی‌ها روز حشر و قیامت به صورت کوتاه و گویا آشنا می‌شوند.

پاسخگویی به پرسش‌های اعتقادی فرزندان و فراگیری اصول مهم دین از مزایای ثبت نام در این دوره است.

به تمامی شرکت کنندگان در این دوره از سوی مرکز قرآن و حدیث در تمامی گروه‌های سنی در صورت قبولی در آزمون پایانی گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.

همچنین علاقه‌مندان برای ثبت نام در دوره‌های مرکز قرآن و حدیث می‌توانند به پایگاه اینترنتی این مرکز به نشانی qhkarimeh.ir مراجعه کنند.

یادآور می‌شود، آشنایی با مباحث خداشناسی و اصول دین و اثبات وجود خدا و پاسخگویی به تمام پرسش های مربوط به مباحث خداشناسی از مزایای ثبت نام در این دوره بوده و فراگیران با ثبت نام در این دوره با مباحث خداشناسی در تمامی ابعاد آشنا می‌شوند.