کد خبر: 4225780
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۵
حجت‌الاسلام محمدی‌عراقی:

هیئت‌ها توشه یک‌ سال جوانان را فراهم کنند

رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری در قم با حضور در جمع عزاداران هیئت خادم‌الرضا(ع) قم گفت: هیئت‌ها می‌توانند توشه معنوی، فکری، بصیرتی و اخلاقی یک سال جوانان را فراهم کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی هیئت خادم‌الرضا(ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود محمدی‌عراقی، رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری در قم، شامگاه 18 تیرماه با حضور در جمع عزاداران حسینی هیئت خادم‌الرضا(ع) گفت: در این هیئت حضور یافته‌ام تا فرارسیدن ماه محرم، ماه سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) را به همه مردم ایران و همه شیعیان و مسلمانان و آزادگان جهان به‌ویژه به جوانان تسلیت عرض کنم.

وی افزود: هیئت خادم‌الرضا(ع) در بین همه هیئت‌هایی که ما آشنا هستیم و سر می‌زنیم از یک جهت رتبه اول را دارد و آن هم حضور جوانان و نوجوانان دختر و پسر است که این امتیاز بسیار بزرگی برای این هیئت است.

رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری در قم ادامه داد: بعضی‌ها به خاطر همین مسائلی که در انتخابات پیش آمد نگران بودند که روز اعلام نتیجه انتخابات شب اول محرم است و چه می‌شود و نکند خدایی نکرده حرمت ماه محرم شکسته شود، اما من به آن‌ها گفتم که نگران نباشید و همین جوانانی که در خیابان‌ها هستند شب اول محرم سیاه می‌پوشند و همین اتفاق هم افتاد.

وی بیان کرد: ایران کشور اهل بیت(ع) و کشور امام حسین(ع) است و به قول شهید بزرگوار سردار دل‌ها سپهبد سلیمانی، «ما ملت امام حسین هستیم» و حالا در این مجلس وقتی شرکت می‌کنیم، می‌بینیم که بوی محرم یک سال کار دشمن در فضای مجازی و یک سال شایعه‌پراکنی و دروغ‌پردازی و اشاعه فساد برای انحراف جوانان ما را شستشو می‌دهد.

محمدی‌عراقی با بیان اینکه امام حسین(ع) سرمایه عظیمی برای ماست، اظهار کرد: سرمایه‌دار این سرمایه هیئت‌ها هستند که باید قدر این سرمایه عظیم را بدانیم و از آن حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم و کاری کنیم که با حضور جوانان در این 10 شب و سینه‌زنی‌ها و اشک‌هایی که می‌ریزند، توشه‌ای هم از این مجالس بگیرند.

وی گفت: هیئت‌ها می‌توانند توشه معنوی، فکری، بصیرتی و اخلاقی یک سال جوانان را فراهم کنند و من هم از همه عزاداران و عزیزان و دست‌اندرکاران خواهر و برادر که در برگزاری عزای امام حسین(ع) در هیئت‌ها به‌ویژه هیئت خادم‌الرضا(ع) زحمت می‌کشند کمال تقدیر و تشکر را دارم.

انتهای پیام
captcha