کد خبر: 4218035
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۱

خستگی‌ناپذیری؛ برجسته‌ترین ویژگی انسان‌های شاکر

سخنران حرم بانوی کرامت، خستگی‌ناپذیری را برجسته‌ترین ویژگی انسان‌های شاکر توصیف نمود و گفت: جامعه‌ای که آراسته به مؤلفه‌های امت الهی باشد، در مواجهه با سخت‌ترین مصیبت‌ها، مسیر بردباری را در پیش گرفته و تسلیم بودن در برابر اراده خدا را با شکرگزاری عملی به نمایش می‌گذارد. 

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدحسین آقامیری، سخنران حرم بانوی کرامتبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدحسین آقامیری، سخنران حرم بانوی کرامت، در مراسم شام غریبان شهدای خدمت که شامگاه سوم خردادماه، در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان، بیان کرد: تاریخ انقلاب مملو از فراز و نشیب و رویدادهای این‌چنینی است، سختی‌های دوران دفاع مقدس اعم از حمله دشمن از مرزهای غربی و جنوبی، شدت‌گرفتن تحریم‌های اقتصادی، اوج‌گیری دو قطبی‌ها و نیز قتل سیاسی و شهادت برخی از شخصیت‌ها و سران کشور از جمله این فراز و نشیب‌ها است.

وی افزود: انقلاب نوپای ایران اسلامی در دورانی نه‌چندان دور با اینکه درگیر جنگ تحمیلی، درگیری‌های نظامی داخلی، ترور و شهادت سران و خیانت برخی از سیاسیون بود توانست با سربلندی از تمام بحران‌ها عبور کند؛ امام خمینی(ره) در سخنانی تصریح می‌کنند که اگر رجایی و باهنر به شهادت رسیدند و رفتند، خدای رجایی و باهنر همچنان است همانطور که در دوران انقلاب بارها شاهد شهادت انسان‌های خدوم، مؤثر و تأثیرگذار بودیم و همچنان انقلاب اسلامی استوار ایستاده است.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر با تأکید بر اینکه هر جامعه‌ای که اهل صبوری در برابر ناملایمات و تسلیم‌شدن در برابر اراده الهی باشد، هیچ‌گاه ضایع نخواهد شد، اظهار کرد: برخی از انسان‌ها در مواجهه با ابتلائات خود را گم‌کرده، گرفتار جزع‌وفزع می‌شوند و رویه ناشکری را در پیش می‌گیرند.

وی با بیان اینکه برخی از انسان‌ها با اینکه اهل تحمل و بردباری هستند، زمانی که قافیه تنگ‌تر می‌شود، زبان به گلایه می‌گشایند، بیان کرد: گروه سوم علاوه بر تحمل و بردباری شکرگزار بوده، به معنای واقعی کلمه شکر زبانی و عملی را در پیش می‌گیرند.خدا وقتی می‌خواهد امت، ملت و جامعه‌ای را به رشد و کمال برساند آن را از ابتلائات عبور می‌دهد.

آقامیری خستگی‌ناپذیری را برجسته‌ترین ویژگی انسان‌های شاکر توصیف نمود و افزود: جامعه‌ای که آراسته به مؤلفه‌های امت الهی باشد، در مواجهه با سخت‌ترین مصیبت‌ها، مسیر بردباری را در پیش گرفته و تسلیم بودن در برابر اراده خدا را با شکرگزاری عملی به نمایش می‌گذارد. 

وی ضمن اشاره به فرازهایی از سخنان بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در تبیین اهداف انقلاب، تأکید کرد: جنگ انقلاب، جنگ عقیده بوده و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد؛ امام خمینی(ره) تصریح می‌کنند تا شرک و کفر است مبارزه است و تا مبارزه است ما هم هستیم؛ ما باید در جنگ اعتقادی‌مان بسیج بزرگ سربازان اسلام را در جهان راه بیندازیم؛ ملت بزرگ ایران قطعاً با حمایت، ایستادگی و مقاومت، سختی‌های جنگ را به شیرینی شکست دشمنان خدا تبدیل خواهد کرد.

ویژگی‌های شخصیتی شهدای خدمت

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت در ادامه ضمن تبیین ویژگی‌های شخصیتی شهدای خدمت، بیان کرد: وقتی جامعه با نگاه به علمدارش، به اهداف بلند می‌نگرد، ضمن فهم درست حوادث و بازشناسی وظایف در مسیر رسیدن به کمال هستی، فلسفه ابتلائات که در نزدیکی به کمال حقیقی یعنی همان ظهور بقیه الله الاعظم(عج) است را به‌خوبی فهم و درک می‌کند.

وی با بیان اینکه هرچقدر نگاه جامعه به ابتلائات دقیق‌تر و عمیق‌تر باشد، بهره و فیضی که می‌برد بیشتر خواهد بود، اظهار کرد: شهید فقط در دوران حیات اهل خدمت نیست بلکه وقتی به مقام شهادت می‌رسد، تازه کار اصلی‌اش شروع می‌شود.

آقامیری در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه خدا وقتی می‌خواهد فرد و ملتی را بیدار کند، با ابتلا بیدارش می‌سازد، یادآور شد: مملکت ما مملکت امام‌ زمان(عج) است و امروز پرچم به دست مقام معظم رهبری است بنابراین باید مؤمنانه به مسائل و ابتلائات نگاه کنیم، اگر در این ابتلائات دچار ناامیدی شدیم، نشان می‌دهد که مؤمنانه به مسائل ننگریسته‌ایم.

انتهای پیام
captcha