کاهش بیکاری و تورم؛ گواه صحیح بودن مسیر حرکت دولت
کد خبر: 4214866
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۵
حجت‌الاسلام رئیسی مطرح کرد:

کاهش بیکاری و تورم؛ گواه صحیح بودن مسیر حرکت دولت

رئیس جمهور گفت: آمارها و شاخص‌های اقتصادی از جمله کاهش بیکاری و تورم نشان می‌دهد دولت در مسیر صحیح برای حل مشکلات گام برمی‌دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی، رئیس جمهوربه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس جمهور در دیدار آیت‌الله سبحانی، مرجع تقلید شیعیان که امروز 21 اردیبهشت‌ماه انجام شد، ضمن تبریک متقابل ولادت حضرت معصومه(س) و دهه کرامت و تبریک پیشاپیش ولادت امام رضا(ع) به این مرجع معظم تقلید، با ارائه توضیحاتی درباره اقدامات و تلاش‌های دولت برای رفع مشکلات و بهبود اداره امور کشور، تصریح کرد: دولت با این باور که با وجود همه محدودیت‌ها مشکلات کشور با توکل بر خدا و تکیه بر توانمندی‌های داخلی قابل حل و فصل است، برای تأمین مطالبات و رفع دغدغه‌های مردم تلاش می‌کند.
 
وی ادامه داد: آمار‌ها و شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد دولت در مسیر صحیح برای حل مشکلات گام برمی‌دارد و کاهش مشکلاتی نظیر بیکاری، احیای واحد‌های تولیدی راکد، کاهشی شدن نرخ تورم و رشد نقدینگی و بهبود وضعیت ناهنجاری‌های اجتماعی در راستای پیگیری دغدغه عموم مردم کشور گواه این مدعاست.
 
رئیس جمهور همچنین به اقدامات دولت برای رفع مشکل مسکن به عنوان یک دغدغه جدی در جامعه اشاره کرد و گفت: باید برای جبران کاستی‌ها و کم‌کاری‌های باقیمانده از گذشته تلاش کنیم، هم چنین دولت تلاش دارد در مناطقی که مشکل زمین وجود ندارد در به دنبال ساخت واحد‌های مسکونی ویلایی به جای واحد‌های آپارتمانی باشد.
 
رئیسی افزایش قابل توجه دریافتی مستمری بگیران، رایگان شدن آب، برق و بیمه سلامت برای دهک‌های پایین، تلاش برای توانمندسازی افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی و اجرای طرح کالابرگ را که با استقبال ۶۰ درصدی مردم مواجه شده است، بخشی دیگر از تلاش‌ها و برنامه‌های دولت برای بهبود معیشت اقشار کم درآمد عنوان کرد.
انتهای پیام
captcha