ارتش در جمهوری اسلامی باعث عزت دین و امنیت مردم است
کد خبر: 4211582
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۳

ارتش در جمهوری اسلامی باعث عزت دین و امنیت مردم است

قم- امام جمعه قم گفت: ویژگی ارتش در کلام امیرالمؤمنین (ع) این بوده که باعث زینت حاکمان است؛ ارتش در زمان طاغوت عزت دین نبود ولی در جمهوری اسلامی باعث عزت دین و امنیت مردم است.

آیت الله سعیدیبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم بانوی کرامت در دیدار نعمت محسنی زرین، ارشد نظامی ارتش در استان قم که در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: کلمات اهل بیت(ع) و در ذیل آن کلام امامین انقلاب حکم نماد را دارند که راه و هدف را معرفی می‌کنند و هرچه تکرار شود تکراری نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) فرمودند ارتش و نیرو‌های مسلح قلعه‌هایی برای امنیت مردم هستند، گفت: ویژگی دوم ارتش در کلام امیرالمؤمنین(ع) این است که باعث زینت حاکمان است؛ ارتش در زمان طاغوت عزت دین نبود؛ ولی در جمهوری اسلامی باعث عزت دین و امنیت مردم است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه ارتش اگر مردمی نباشد قوام نمی‌گیرد، افزود: نظر امام نسبت به ارتش قبل و بعد از انقلاب متفاوت بود، امام، چون رژیم شاه را فاسد می‌دانست از ارتش می‌خواست که ضمن حفظ عزت، احترام و شرف ارتش از شاه فاصله بگیرند؛ ولی بعد از اینکه ارتش به انقلاب پیوست امام به‌شدت از ارتش حمایت کرد.

وی با بیان اینکه امام بعد از انقلاب اعلام کردند که ارتش، ارتش اسلام است و دست کودتاگران و توطئه‌گران را از ارتش قطع کردند، گفت: امام حتی در زمان مبارزه خود هم برخورد با ارتش را به مردم توصیه نکردند و این به‌خاطر فهم دینی امام بود و در ادامه به مردم توصیه کردند که قدر این ارتش را بدانید.

سعیدی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران ارتش احترام دارد، افزود: قوام ارتش به یکپارچگی و استقلالش است و باید در برابر دشمن خارجی در یک صف بایستند؛ ازاین‌رو امام فرمودند وارد امور جناحی، حزبی و جریان‌های سیاسی نشوید؛ زیرا ارتش باید فقط برای خدا کار کند و استقلال داشته باشد.

وی گفت: ویژگی دیگر ارتش از نگاه امام این است که ارتش در رژیم‌های دیگر موجب ارعاب و وحشت مردم است؛ ولی در نظام اسلامی اصلاً این‌طور نیست و حتی اگر نسبت به مردم خطایی مرتکب شود مورد بازخواست قرار می‌گیرد.

امام‌جمعه قم با بیان اینکه ارتش اسلام آرزو می‌کند که هیچ اتفاقی نیفتد تا مجبور به دخالت شود صلح اولویت اولش است، افزود: ارتش اسلام صلح‌طلب؛ اما جنگ بلد است و این‌طور نیست که به‌خاطر صلح‌طلبی دست از رسالت خود و نظامی‌گری بردارد.

وی گفت: حرکتی که سپاه و ارتش ما انجام دادند مصداق پیام صلح‌طلبی و جنگ بلدی ارتش اسلام است؛ ولی نیروی نظامی دشمن نه صلح‌طلب است و نه جنگ بلد و مصداق آن نیز اسلحه کشیدن به روی زن‌ها و بچه‌ها و استفاده از ریز پرنده در پاسخ به حمله موشکی است.

سعیدی ابراز کرد: ارتش اسلام ارتش هدایت است و شما ارتشیان برای هدایتگری آمده‌اید و علامت آن این است که ارتش اسلام قاری و حافظ قرآن دارد و به دنبال حمله به جایی نیست؛ ولی اگر بنا شد دشمن حرکتی را انجام دهد ارتش می‌داند چه‌کار باید کند.

انتهای پیام
captcha