گرامیداشت یاد شهدای خبرنگار غزه در تجمع اصحاب رسانه قم
کد خبر: 4182817
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴

گرامیداشت یاد شهدای خبرنگار غزه در تجمع اصحاب رسانه قم

اصحاب رسانه استان قم در تجمعی که امروز، 28 آبان‌ماه بر سر مزار شهید زین‌الدین برگزار شد، ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی یاد و خاطره خبرنگاران شهید غزه را گرامی داشتند.

تجمع اصحاب رسانه قمبه گزارش ایکنا از قم، اصحاب رسانه استان قم طی تجمعی بر سر مزار شهید زین‌الدین واقع در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع)، جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و یاد و خاطره خبرنگاران شهید غزه را گرامی داشتند. 

این تجمع در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم و در جوار مزار سردار شهید مهدی زین‌الدین، فرمانده لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) در دوران دفاع مقدس و برادرش مجید زین‌الدین با حضور خبرنگاران قم و جمعی از مسئولان استان از جمله احمد حاجی‌زاده، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و امیرعلی عموزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و علی حسینی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این تجمع با سر دادن شعار‌های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل جنایت‌های ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس در غزه را محکوم کردند.

مرز ایران، جهان اسلام است

حاجی‌زاده، معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم در این تجمع گفت: باید بدانیم سیره و سبک شهدا چه بود و بالاترین سرمایه انسان که جان است را شهدا ایثارگرانه فدا کردند تا از اسلام و نظام اسلامی دفاع کنند. شهدای کشورمان تبعیت از ولایت و ولایت‌پذیری داشتند و هر چه امام راحل می‌گفتند به تمام معنا عمل می‌کردند.

وی اظهار کرد: امروز در جوار مزار شهدا باید پیمان ببندیم و با تمام وجود زیر سایه رهبری نظام اسلامی باشیم که این نظام مرز ندارد و مرز آن جهان اسلام است و به فرموده مقام معظم رهبری باید در راه حق گام برداریم.

امیر علی عموزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز در این تجمع گفت: خبرنگاران پیام حق را انعکاس می‌دهند و خبرنگاران غزه در همین راه مظلومانه به شهادت رسیدند؛ از خانه مطبوعات و بسیج رسانه قم که این تجمع را برای محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی و گرامیداشت یاد خبرنگاران شهید غزه برپا کردند، قدردانی می‌کنم.

قرائت بیانیه محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی

خبرنگاران قمی در پایان این تجمع بیانیه‌ای قرائت کردند که در آن شهادت ۵۰ نفر از اصحاب رسانه فلسطین محکوم شده‌ و متن بیانیه در ادامه می‌آید:

«عملیات بزرگ طوفان الاقصی که عکس‌العمل سال‌ها جنایت علیه ملت مظلوم فلسطین بود پوشالی بودن هیمنه رژیم صهیونیستی را ثابت و علاوه بر آنکه موجب بروز ترس و وحشت در اردوگاه استکبار جهانی شد، مصداق عینی کلام الهی «إِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنْکَبُوتِ» نیز گردید.

در این میان تلاش رژیم کودک‌کش صهیونیستی برای شکستن قلم و قدم راویان شجاع حوزه مقاومت که به‌منظور ممانعت از انتشار اخبار و تصاویر این نسل‌کشی گسترده صورت می‌گیرد خود دلیلی بر وقوع یک جنایت خوفناک و قتل‌عام فجیع علیه بشریت است که در کمال ناباوری در میان سکوت مدعیان صلح و آزادی و عدالت در جوامع جهانی صورت می‌پذیرد.

در کمال تأسف، تا امروز در کنار شهادت بالغ بر ۱۱ هزار نفر از ساکنان باریکه غزه از کودک و نوجوان و زن و مرد سالخورده، ۵۰ نفر از خبرنگاران مظلوم به همراه خانه و خانواده‌های آنان نیز هدف کینه نظامیان جنایتکار اسرائیلی قرار گرفته که این گردهمایی به یاد آنان و محکومیت این کشتار بزرگ و حمایت از اصحاب قلم جبهه مقاومت است.

اصحاب رسانه شهر کریمه اهل بیت(ع) در ایامی که مصادف با سالگرد شهادت سردار خیبر و برادر رزمنده‌اش بوده و در کنار مزار نورانی آنان و صد‌ها لاله پرپر شده، از درگاه خداوند متعال آرزوی علو درجات برای ارواح پاک شهدای غزه و اصحاب شهید رسانه را داشته و متعهد می‌گردند رسالت بزرگ خبری و راه شهدای مظلوم جبهه مقاومت و خبرنگاران شهید را ادامه دهند.

خبرنگاران و فعالان رسانه تردیدی ندارند که جهانیان در برابر یک آزمون بزرگ قرار داشته و آنچه از سکوت مجامع مدعی حقوق بشر و سران کشور‌های خائن عربی مشاهده می‌شود در برگ برگ تاریخ و به همت اصحاب قلم ثبت و سندی دیگر برای اثبات پوچ بودن ادعا‌های واهی جبهه استکبار جهانی خواهد شد.»

انتهای پیام
captcha