مرحله نهایی مسابقات واحد مجازی مرکز قرآن و حدیث برگزار شد
کد خبر: 4143494
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۵

مرحله نهایی مسابقات واحد مجازی مرکز قرآن و حدیث برگزار شد

دومین دوره مسابقات قرآنی واحد مجازی مرکز قرآن و حدیث با راه یافتن 100 نفر به مرحله نهایی و معرفی برگزیدگان به پایان رسید که نفرات برتر طی مراسمی تجلیل خواهند شد.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، واحد آموزش مجازی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت در هر فصل اقدام به برگزاری مسابقه در رشته‌های قرائت، روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، صوت و لحن، ترتیل، حفظ (۱،۳،۵،۱۰،۲۰،۳۰ جزء) در میان قرآن‌آموزان خواهر و برادر واحد مجازی می‌کند.

در این مسابقات که در بخش خواهران و برادران در دو گروه سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ برگزار می‌شود؛ در سال جاری اضافه بر رشته‌های قرآنی بیان شده، فراگیران در رشته مداحی در بخش جوانان پسر با یکدیگر رقابت کردند.

همچنین در دومین دوره برگزاری مسابقات قرآنی واحد مجازی ۱۰۰ نفر به مرحله نهایی راه یافتند که از برگزیدگان این مراحل نیز به زودی تجلیل خواهد شد.

ایجاد فضای رقابتی سالم میان قرآن آموزان در رشته‌های قرآنی، تقویت مهارت قرآن آموزان، افزایش و ارتقای کیفیت مهارت‌های آموزشی و همچنین آشنایی قرآن آموزان با شیوه برگزاری مسابقات ملی و کشوری از مهم‌ترین اهداف برگزاری این مسابقات داخلی در مرکز قرآن و حدیث است.

آشنایی با شیوه‌ها و روش‌های داوری در مسابقات ملی و بین‌المللی از دیگر اهداف برگزاری مسابقات قرآنی داخلی در میان قرآن آموزان واحد مجازی مرکز قرآن و حدیث است.

همچنین قرآن آموزان و فراگیران واحد مجازی با شرکت در این مسابقات نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و با برطرف کردن نقاط ضعف زمینه ارتقای کیفیت خدماتی آموزشی در این بخش آموزشی مرکز فراهم می‌شود.

یادآور می‌شود، ثبت نام ترم تابستان مرکز قرآن و حدیث از ۶ خرداد ماه به صورت حضوری، نیمه حضوری، آنلاین، آفلاین، مجازی، تلفنی و مطالعاتی آغاز شده و علاقه‌مندان به برنامه‌های قرآنی از سراسر کشور از گروه سنی ۶ سال به بالا می‌توانند در این دوره‌های آموزشی قرآنی با مراجعه به سایت مرکز قرآن و حدیث ثبت نام کنند.

انتهای پیام
captcha