کد خبر: 4105631
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷

ضرورت توجه نسبت به مناقب و مصائب حضرت زهرا(س)

سخنران حرم بانوی کرامت بر اهمیت تداوم توجهات انسان نسبت به مناقب و مصائب حضرت زهرا(س) تأکید کرد و با بیان این که بی‌خبر ماندن فرزندانمان از سیره اهل‌بیت(ع)، در آینده اعتقادات ایشان را مخدوش خواهد نمود، یادآور شد: تمام مصائب تاریخی حاکم بر جهان اسلام، به‌نوعی نتیجه بی‌اعتنایی به عطیة الله و آتش‌زدن درب خانه فاطمه زهرا(س)است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بندانی نیشابوری، استاد حوزه علمیه قمبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالحسین بندانی نیشابوری، استاد حوزه علمیه قم ۱۷آذرماه در سخنرانی حرم مطهر بانوی کرامت که در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن اشاره به فرازهایی از آیات الهی، اعطاکننده واقعی هدیه و مرحمت را خداوند متعال ذکر کرد و با بیان این که ذات اقدس الهی در خور شأن خود و دریافت‌کننده، هدیه اعطا می‌کند، اظهار کرد: در روایتی از پیامبر اعظم(ص) خطاب به امام علی(ع) آمده؛ «يا ابا الحسن هذه وديعة اللّه و وديعة رسوله عندك …»؛ فاطمه زهرا(س)، برترین هدیه‌ای است که خداوند متعال به رسول‌الله(ص) و امیرالمؤمنین(ع) اعطا فرمودند.

وی یادآور شد: هر زمان فاطمه زهرا(س) بر پیامبر اعظم(ص) وارد می‌شدند، رسول‌الله(ص) می‌ایستادند و به‌سوی ایشان می‌شتافتند و می‌فرمودند؛ «فِدَاكِ أَبُوكِ» پدر قربانت شود. پیغمبر خداوند وقتی فاطمه زهرا(س) درب می‌زدند، با شور و اشتیاق شخصاً به‌سوی درب می‌شتافتند و درب را به روی زهرای مرضیه(س) می‌گشودند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت در ادامه به بخش‌هایی از سیره زندگانی فاطمه زهرا(س) و دوران ازدواج ایشان با مولی الموحدین علی(ع) اشاره کرد و یادآور شد: امام صادق(ع)می‌فرمایند:«ما کوچک و بزرگمان می‌گوییم که تسبیحات فاطمه زهرا(س) را بخوانند و در روایات از آن به ذکر الله یاد شده است.»

بندانی‌نیشابوری بر اهمیت تداوم توجهات انسان نسبت به مناقب و مصائب حضرت زهرا(س) تأکید کرد و با بیان این که بی‌خبر ماندن فرزندانمان از سیره اهل‌بیت(ع)، در آینده اعتقادات ایشان را مخدوش خواهد کرد، یادآور شد: تمام مصائب تاریخی حاکم بر جهان اسلام، به‌نوعی نتیجه بی‌اعتنایی به عطیة الله و آتش‌زدن درب خانه فاطمه زهرا(س)است.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان اسلام و معارف ناب الهی ۳۶۰ راهکار برای براندازی و نابودی شیعیان ترسیم نموده‌اند، یادآور شد: دوری مسلمانان از اسامی اهل‌بیت(ع) در نام‌گذاری بر روی فرزندان، تنها یکی از توطئه‌های دشمنان الهی است.

وی با تأکید بر اینکه باید مراقب باشیم فرزندانمان در آخرالزمان نسبت به اهل‌بیت(ع)صرفاً نگاه تاریخی و باستانی نداشته باشند، اظهار کرد: امام صادق(ع) وقتی نام مادرشان را که بروی کودکی نهاده شده، می‌شنیدند دست‌به‌سینه بارها و بارها نام فاطمه را تکرار و در مقابل این نام تواضع می‌نمودند و اشک می‌ریختند.

بندانی‌نیشابوری با اشاره به این که اهل‌بیت(ع)به احترام نام فاطمه زهرا(س) شأن و جایگاه خاصی بر اولادی که به نام حضرت آراسته قائل بودند، گفت: یاد و نام فاطمه زهرا(س) ذکر الله است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha