کد خبر: 4102141
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۵
دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق:

علمای شیعه و اهل سنت در برابر دشمن ساکت و بی‌توجه نباشند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدهاشم الحیدری با بیان اینکه هدف امروز دشمن سرپیچی از مقام معظم رهبری است، گفت: امروز دشمنان اسلام با فضای مجازی و رسانه در حال حمله و تخریب چهره نظام اسلامی، روحانیت و ولی‌فقیه هستند، علمای شیعه و اهل سنت نباید ساکت و بی‌توجه باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشم الحیدری، دبیر کل جنبش اسلامی عهدالله عراقبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین هاشم الحیدری، دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق در کنگره ملی روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی که سوم آذرماه در سالن همایش‌های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی جهاد تببین یک فریضه قطعی و فوری است، اظهار کرد: بنده تا به امروز نشنیده‌ام که رهبر معظم انقلاب در مورد یک مسئله مثل اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی و جبهه مقاومت از عنوان فریضه قطعی و فوری استفاده کنند.

وی با بیان اینکه شرایط امروز سخت‌تر از جهاد مقابل داعش و ارتش آمریکاست، ادامه داد: امروز حمله رسانه‌ای دشمن در ایران، عراق و دیگر کشورها بسیار است، جنگ نرم آمریکا به‌دنبال تضعیف ولایت فقیه است و در عراق نیز دشمن به‌دنبال این است که شیعیان نگاهشان نسبت به ولی‌فقیه و جمهوری اسلامی منفی شود.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق با تأکید بر اینکه دفاع از ولایت فقیه دفاع از اسلام است، گفت: دفاع آشکار از ولی‌فقیه از اوجب واجبات است و این دفاع باید آشکار و در رسانه باشد نه در اتاق و یک گوشه، امروز متأسفانه برخی که هیچ ارزشی ندارند به یک ستاره تبدیل شده و هدف تخریب اذهان مردم را دارند.

وی با بیان اینکه علمای بزرگ باید به میدان بیایند و به این وضعیت رسیدگی کنند، گفت: امید ما در جهان عرب، مسجدالاقصی و جبهه مقاومت فقط ولایت فقیه است و زمان ما زمان جنگ احزاب است نه بدر و احد و در این شرایط باید حرف حضرت پیامبر اسلام(ص) که فرمودند چه کسی با امر مبارزه می‌کند مورد توجه قرار گیرد؛ علی‌(ع)ها باید در جبهه امروز حاضر شوند، مثل حاج قاسم سلیمانی که در میدان حاضر شد و خوش درخشید.

موشک‌های اعتقادی برای فتح سنگرهای از دست رفته شلیک شود

هاشم الحیدری با تأکید بر اینکه جهاد تبیین نیازمند سلیمانی‌هاست، گفت: امروز باید موشک‌های اعتقادی برای فتح سنگرهای از دست رفته شلیک شود. دشمنان برای خاموش کردن نور خدا با استفاده از «بیان» به میدان آمده و درحال تغییر روایت‌ها هستند.

وی افزود: در عرصه رسانه و جنگ نرم امروز جهاد تببین فتوا و حکم ولایی است که مخاطب این فتوا روحانیت، طلاب، حوزه‌های علمیه و در مرحله بعد جوانان و دیگر اقشار هستند.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق تصریح کرد: از ۱۹ بهمن سال گذشته که رهبری موضوع جهاد تبیین را مطرح کردند، آیا کاری فوری برای تبعیت از فرمان ایشان انجام شده است؟

هاشم الحیدری تصریح کرد: همه دشمنان اسلام از جمله آمریکا، صهیونیست، آل‌سعود و … جمع شده‌اند و هدفشان سرنگونی اسلام است، همان‌طور که در عاشورا نیز همه دشمنان اهل‌بیت(ع) جمع شدند و فقط به‌دنبال بریدن سر از تن امام حسین(ع) بودند.

وی با بیان اینکه هدف امروز دشمن نیز سرپیچی از رهبری است، گفت: امروز دشمنان اسلام با فضای مجازی و رسانه در حال حمله و تخریب چهره نظام اسلامی، روحانیت و ولی‌فقیه هستند، علمای شیعه و اهل سنت نباید ساکت و بی‌توجه باشند.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق یادآور شد: تلویزیون ایران اسلامی با جهاد و حضور حاج قاسم و باکری‌ها بدست آمده است، تلویزیون، ملک رئیس صداوسیما و فلان مسئول نیست، بلکه ملک امام و شهداست و مشاهده کرده‌ایم که در عراق و اروپا چه خبر است.

هاشم الحیدری افزود: حجم تهاجمات رسانه‌ای به شدتی است که گویا انگار فقط وضعیت اقتصادی ایران خراب است درحالی که امروز وضعیت اقتصادی اروپا و دیگر کشورها نیز مشکل دارد و وضعیت ایران نسبت به دیگر کشورها بهشت است.

وی گفت: دشمن از سکوت علما بهره‌برداری می‌کند و این سکوت اشکال شرعی دارد، یکی از ویژگی‌های علمای حسینی باید این باشد که دشمن از آنان ناراحت شود.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق اظهار کرد: سال‌هاست جان سیدحسن نصرالله بخاطر ولایت فقیه در خطر است و شیخ زکزاکی نیز به خاطر امام(ره) جان‌شان در خطر است، ایشان ۴۳ سال قبل خدمت امام آمد و بیعت کرد و به نیجریه بازگشت و ۲۵ میلیون مقلد را برای امام رقم زد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha