کد خبر: 4090087
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

نگاهی به جلوه‌های محبت امام زمان(عج)

سخنران حرم بانوی کرامت با بیان اینکه از محورهای محبت امام زمان(عج) نسبت به مردم این است که حضرت همواره در حق مردم و شیعیان و تمامی اقشار جامعه، دعا می‌کنند، گفت: امام زمان(عج) یک امام ساکت نیست بلکه یک امام حاضر در صحنه و امام تمامی قلوب هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، سخنران حرم بانوی کرامتبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، سخنران حرم بانوی کرامت شب گذشته، 14 مهرماه در حرم بانوی کرامت اظهار کرد: با شهادت یک امام معصوم، امامت امام بعدی آغاز می‌شود به همین خاطر از نهم ربیع‌الاول امامت حضرت مهدی(عج) آغاز می‌شود.

وی افزود: وجود امام معصوم در جامعه همانند یک پدر دلسوز و مظهر مهر و محبت و دوستی نسبت به مردم و همانند یک برادر شفیق است. متأسفانه عده‌ای امام زمان(عج) را با جنبه قهری معرفی می‌کنند و نسبت به جنبه عاطفی و محبت حضرت غافل هستند.

رفیعی اظهار کرد: این طبیعی است که امام معصوم هر زمان ظهور کنند دشمنان و منکرانی خواهند داشت و حضرت نیز با دشمنان اقدام قهری خواهند کرد، اما عموم مردم و مسلمانان و حتی مسیحیان به حضرت ایمان می‌آورند و مورد محبت امام زمان(عج) قرار می‌گیرند. به فرموده امام رضا(ع) امام معصوم، رفیق صمیمی، پدر مهربان و دلسوز، برادر همراه، همانند مادر مهربان به فرزند شیرخوار و پناهگاه مردم در سختی‌هاست.

عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی(ص) با اشاره به اینکه امام زمان(عج)، امام رحمت و امام مهربانی و رحمت واسعه الهی است، گفت: دست تقدیر الهی این‌گونه بوده امام زمان(عج) در پرده غیبت به سر ببرند که دارای حکمت الهی است اما مردم همواره از فیوضات امام بهره‌مند هستند.

وی اظهار کرد: امام زمان(عج) یک امام ساکت نیست بلکه یک امام حاضر در صحنه و امام تمامی قلوب هستند و ما همگی منتظر ظهور حضرت هستیم، چراکه حضرت در جامعه حاضر هستند اما ما مشاهده نمی‌کنیم. از محورهای محبت امام زمان(عج) نسبت به مردم این است که حضرت همواره در حق مردم و شیعیان و تک تک اقشار جامعه، دعا می‌کنند.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: غمخواری امام معصوم برای مردم از دیگر جلوه‌های محبتی امام است، چراکه امام رضا(ع) می‌فرمایند هر زمان که شیعیان ناراحت شوند ما هم ناراحت می‌شویم؛ قدر مسلم این است که امام زمان(عج) همواره غمخوار شیعیان است و غم و اندوه شیعیان باعث غم و اندوه امام می‌شود.

رفیعی اظهار کرد: توجه به نامه اعمال پیروان، از دیگر جلوه‌های محبتی امام معصوم در حق پیروان است و همان نقشی که دیگر ائمه معصومین(ع) نسبت به پیروان خود داشتند، امام‌ زمان(عج) نسبت به شیعیان دارند.

وی ادامه داد: ما شیعیان اعتقاد داریم اگر حجت خداوند در روی زمین نباشد هر آینه زمین آرامش نخواهد داشت و همیشه در جامعه یک امام معصوم وجود دارد که نظیر ندارد. امام زمان(عج) هیچ‌گاه پیروان خود را در دوران غیبت رها نکرده‌اند بلکه دست شیعیان را به دست علما سپرده‌اند و از ملحق شدن به فرقه‌های انحرافی نهی کرده‌اند، چراکه بدنه اصلی حوزه‌ها و مرجعیت سالم است.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: امروزه با طیفی از جوانانی مواجه هستیم که بر اثر تبلیغات دشمن دچار هیجانات شده‌اند؛ این جوانان بیشتر دقت داشته باشند و تاریخ غیبت را از ابتدا تاکنون مطالعه کنند. مرحوم کلینی‌ها، شیخ طوسی‌ها، شیخ صدوق‌ها، علامه امینی‌ها، و… سالیان سال زحمات زیادی برای حفظ دین اسلام کشیده‌اند تا دین اسلام به انحراف کشیده نشود.

وی یادآور شد: لازم است فضاهای فرهنگی و ورزشی بیشتری در جامعه فراهم شود تا جوانان بتوانند اوقات فراغت خود را به‌صورت سالم سپری کنند و مغلوب شبکه‌های ماهواره‌ای ضد انقلاب نشوند، چراکه جوانان سرمایه‌های اصلی نظام هستند و دشمن نیز امنیت جامعه را نشانه گرفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha