کد خبر: 4090085
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴

ظهور سبب امیدواری مکتب تشیع است

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: تمام تلاش دشمن مخالفت با عاشورا و مسئله ظهور است، چراکه عاشورا باعث حرکت و ظهور و امیدواری مکتب تشیع است، اما به لطف الهی در این جنگ شناختی شکست خورده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری، سخنران حرم بانوی کرامتبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری، سخنران حرم بانوی کرامت شامگاه 14 مهرماه بعد از نماز مغرب و عشا در حرم بانوی کرامت گفت: خداوند یک وعده قطعی و مسلم به همه مؤمنان در طول تاریخ داده است و تمام انبیای الهی هم مؤظف بوده‌اند این وعده الهی را به امت خودشان ابلاغ کنند.

استاد حوزه علمیه افزود: این وعده الهی یک خبر بسیار مهمی است و از روایات هم استفاده می‌شود؛ انبیای خاص و اولوالعزم الهی یک عهد خاص محکمی با امام زمان(عج) داشته‌اند و خداوند نیز از آن‌ها قول گرفته است زمینه‌ساز ظهور حضرت باشند و امت خودشان را برای ظهور آماده کنند.

میرباقری اظهار کرد: زمانی که به انبیای اولوالعزم مسئله ظهور امام زمان(عج) در عوالم ملکوت عرضه شد، هیچ تردیدی نکردند و بر انجام این عهد الهی سبقت گرفتند.

سخنران حرم بانوی کرامت اضافه کرد: ثمره کار تمامی انبیای الهی از ابتدای خلقت با دستان مبارک امام زمان(عج) به نتیجه خواهد رسید و عصر ظهور، زمان به ثمر نشستن تمام زحمات انبیای الهی است.

وی با اشاره به اینکه عصر ظهور منزلتی از تحقق «حیاة الآخره» است و یک امر بسیار مهمی در این عصر روی خواهد داد، گفت: در عصر ظهور عالم ارض به حدی از انوار الهی روشن خواهد شد که قابل وصف نیست. بعضی از اتفاقاتی که قرار است در قیامت روی دهد در عصر ظهور نیز اتفاق خواهد افتاد.

میرباقری تأکید کرد: حیات دنیوی وادی غفلت است، اما حیات آخرت وادی رحمت و ذکر الهی است و انسان‌هایی که در وادی آخرت زندگی کنند از حیات حیوانی دنیوی به دور هستند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تصریح کرد: برای بهشتی شدن در همین دنیا و عالم ارض در عصر ظهور، باید ابتلائات و امتحانات الهی را پشت سر بگذاریم تا صفات اهل بهشت را کسب کنیم. به گفته علامه طباطبایی، حقیقت عصر ظهور، مرحله‌ای از قیامت است به همین خاطر در عصر ظهور باید انسان‌ها پاک شوند تا خود را مهیای سفر ابدی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برای همراهی با امام و حجت خدا باید سختی‌ها را تحمل و از امتحانات سربلند بیرون آمد؛ در عصر ظهور حقیقت امام معصوم در قلوب مؤمنان تجلی می‌کند و انسان‌ها به حیات طیبه خواهند رسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: جهنمی‌ها هیچ‌گاه در عصر ظهور در کنار امام‌ زمان‌ نخواهند بود، چراکه نتوانسته‌اند از رذایل اخلاقی پاک شوند؛ شیطان در تلاش است مؤمنان را به وادی غفلت وارد کند اما نصرت الهی شامل حال انسان‌های مؤمن است و مؤمنان همواره در وادی امن الهی هستند.

میرباقری با بیان اینکه کسانی که از قوای شیطان و کفار هراس داشته باشند در مقاطع حساس مجبور می‌شوند عقب‌نشینی کنند، اظهار کرد: یکی از حجاب‌های عصر ظهور تمدن مادی است که طواغیت آن را درست کرده‌اند در حالی که در عصر ظهور یک بهشتی درست خواهد شد که قابل وصف نیست به همین خاطر بسیاری از انبیاء رجعت می‌کنند تا یک بهره‌ای از عصر ظهور ببرند.

استاد حوزه علمیه در پایان گفت: تمام تلاش دشمن مخالفت با عاشورا و مسئله ظهور است، چراکه عاشورا باعث حرکت و ظهور و امیدواری مکتب تشیع است، اما به لطف الهی در این جنگ شناختی شکست خورده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha