کد خبر: 4088996
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۲

اهدای بیش از ۱۹ هزار جلد کتاب به کتابخانه فاطمی

رئیس اداره کتابخانه فاطمی با بیان اینکه از ابتدای سال 1400 تاکنون 19 هزار و 508 جلد کتاب به کتاب خانه فاطمی اهدا شده است، گفت: در 6 ماه نخست سال جاری 3 هزار و 811 جلد کتاب اهدا شده که از این تعداد 7 نسخه خطی، 3 کتاب چاپ سنگی سربی، 45 جلد به زبان‌های غیرفارسی و 2 هزار و 989 جلد سایر منابع است.

اهدای بیش از ۱۹ هزار جلد کتاب به کتابخانه فاطمی

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، محمد عباسی‌یزدی، رئیس اداره کتابخانه فاطمی طی سخنانی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ جمعاً ۱۵ هزار و ۶۵۴ جلد کتاب به کتابخانه حرم مطهر بانوی کرامت اهدا شده است.

وی افزود: از میان کتب اهدایی به کتابخانه فاطمی در سال ۱۴۰۰، ۴۹ کتاب چاپ سنگی سربی، ۱۵ کتاب خطی، ۸۹۳ جلد به زبان‌های غیرفارسی و ۱۴ هزار و ۶۹۷ جلد نیز از کتب چاپی و به زبان فارسی است.

رئیس اداره کتابخانه فاطمی ادامه داد: در ۶ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ نیز جمعاً تعداد ۳ هزار و ۸۱۱ جلد کتاب اهدا شده که از این تعداد ۷ نسخه خطی، ۳ کتاب چاپ سنگی سربی، ۴۵ جلد به زبان‌های غیرفارسی و ۲ هزار و ۹۸۹ جلد سایر منابع است. 

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ کل کتب اهدایی به کتابخانه آستان مقدس فاطمی ۵هزار و ۱۲ جلد بود، گفت: از این تعداد ۴ هزار و ۸۴۳ جلد کتب چاپی بود، بنابراین به غیر از کتب خطی و چاپ سنگی سربی، کتب چاپی اهدایی طی سال ۱۴۰۰ بیش از سه برابر سال قبل است.

عباسی‌یزدی یادآور شد: در میان اهداکنندگان کتاب مؤلفین، مؤسسات فرهنگی و ناشران، برخی از کتابخانه‌های مهم و شاخص، بیوت آیات عظام و ورثه‌ای که عزیز خود را از دست داده‌اند، خادمان آستان مقدس بانوی کرامت و افراد ناشناس که از معرفی نام خویش خودداری کردند حضور داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha