کد خبر: 4088689
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۱

رحمت الهی چه زمانی نازل می‌شود؟

سخنران حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) گفت: حضرت‌ علی(ع)در روایتی می‌فرمایند تمام رحمت الهی با تمام درجاتش، زمانی برای انسان نازل می‌شود که انسان برای همه مخلوقات دعای خیر انجام دهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله فرحزاد، استاد حوزه علمیهبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله فرحزاد، استاد حوزه علمیه شب گذشته ششم مهرماه در محفل سخنرانی معارفی حرم مطهر در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت گفت: در تمام غضب‌های الهی رحمتی واسعه نهفته است چرا که حاوی تربیت و هدایت انسان است و هشدارهای خداوند در حقیقت نجات‌دهنده انسان از هلاکت و انحراف است.

وی افزود: انسان‌هایی که وارد بهشت می‌شوند در آن جاودانه خواهند ماند و محال است از بهشت اخراج شوند، اما اگر انسانی وارد جهنم شود به صورت موقت است و بعد از پاک شدن از آن خارج خواهد شد.

استاد حوزه ابراز کرد: اینکه عده‌ای نیز در جهنم به صورت ابدی خواهند ماند به صورت موردی است و مربوط به کسانی است که دارای معاصی خاصی هستند.

فرحزاد تاکید کرد: بعضی مواقع انسان قصد گناه دارد اما خداوند به واسطه رحمت واسعه خود، مانع انجام گناه می شود و راه گناه را بر شخص مسدود می‌کند.

وی ادامه داد: داستان «فضیل بن عیاض» نمونه بارز افرادی هست که قصد دزدی داشت اما به واسطه شنیدن آیه قرآن نادم گشته و مسیر هدایت را در پیش می‌گیرد.

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: وقتی انسان توبه حقیقی کند سیئاتش مبدل به حسنات می‌شود که نشان‌دهنده رحمت واسعه الهی در حق بندگان خطاکار است.

فرحزاد ابراز کرد: نغمه‌های قرآنی و ادعیه تماما تارهای الهی است که خداوند به قلب بندگان می‌فرستد تا بندگان به سمت درگاه الهی بروند.

وی افزود: حضرت‌علی(ع) در روایتی می‌فرمایند تمام رحمت الهی با تمام درجاتش، زمانی برای انسان نازل می شود که انسان برای همه مخلوقات دعای خیر انجام دهد.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: نبی گرامی اسلام با اخلاق و رحمت عام خود، عالم را متحول و انسان‌ها را به سمت اسلام هدایت کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha