کد خبر: 4078284
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱

تزریق واکسن کرونا در تمام پایگاه‌های سلامت قم انجام می‌شود

رئیس مرکز بهداشت قم گفت: با توجه به نقش واکسن در ایجاد ایمنی علیه کرونا، تزریق واکسن در تمام پایگاه‌های سلامت این استان انجام می‌شود.

سیامک محبی، رییس مرکز بهداشت قمبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی مرکز بهداشت قم، سیامک محبی، رئیس مرکز بهداشت قم طی سخنانی اظهار کرد: واکسیناسیون در ۴۲ مرکز، ۹۲ پایگاه سلامت و ۶۰ خانه بهداشت در سطح شهر و روستا انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته برنامه واکسیناسیون در کشور شروع شد، ادامه داد: در آغاز طرح واکسیناسیون علیه کرونا در استان قم ۱۸ مرکز تجمیعی فعال بود که از ابتدای امسال برنامه وزارت کشور تغییر و به سمت شبکه‌های بهداشتی و درمانی حرکت کرد.

رئیس مرکز بهداشت قم با بیان اینکه هم‌اکنون تمام مراکز جامع خدمات شهری و روستایی در طرح واکسیناسیون فعال است، بیان کرد: شهروندان به مراکزی که پرونده بهداشتی دارند مراجعه کنند، ولی می‌توانند به هر مرکز دیگری نیز مراجعه کنند.

محبی با اشاره به فعالیت مراکز واکسیناسیون در ساعات اداری، گفت: برای افزایش دسترسی، چهار مرکز امام خمینی(ره) در بلوار کریمی، امام رضا(ع) در پردیسان، شهدا در خیابان انقلاب و الزهرا(س) در نیروگاه در نوبت عصر نیز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ فعال است.

وی با بیان اینکه مرکز تجمیعی واکسیناسیون شماره ۲ در بلوار کارگر همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۰ فعال است با اشاره به لزوم دریافت دز چهارم واکسن، به شهروندان توصیه کرد: نوع واکسنی که برای دز سوم و چهارم دریافت می‌کنند متفاوت از نوع واکسن دز اول و دوم باشد.

رئیس مرکز بهداشت قم تصریح کرد: افرادی که قصد شرکت در پیاده‌روی اربعین دارند، اگر بیش از شش ماه از دریافت آخرین دز واکسن آن‌ها گذشته باشد، باید برای دز یادآور اقدام کنند.

محبی بیان کرد: خانواده‌ها برای افراد سالمند و ناتوانی که توان خروج از منزل ندارند می‌توانند با پایگاه‌های بهداشتی سطح شهر تماس حاصل و درخواست حضور تیم سیار کنند.

وی یادآور شد: همچنین تیم‌های سیار مرکز بهداشت آمادگی دارند در مراکز تجمعی از جمله شهرک‌های صنعتی، کارخانه‌ها، ‌سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری که متقاضیان زیادی دارد با هماهنگی قبلی نسبت به تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha