کد خبر: 4068412
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷

پیاده‌روی بزرگ عید غدیر از حرم تا جمکران برگزار می‌شود

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان قم از برگزاری مراسم پیاده‌روی بزرگ عید سعید غدیر از حرم تا جمکران در روز عید غدیر خبر داد.

جواد اشعری، رئیس شورای هیأت‌های مذهبی استان قم به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی جمکران، جواد اشعری، رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان قم در نشست خبری با اصحاب رسانه که روز گذشته 11 تیرماه در محل اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، اظهار کرد: با کمک هیئت‌های مذهبی و هیئت امنای مساجد به‌صورت نمادین محله‌های علوی در سطح شهر قم را خواهیم داشت و برای تزئین این محله‌ها با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان قم گفت: ۱۵ برنامه شاخص در مناطق مختلف قم به‌صورت گسترده با کمک هیئت‌های مذهبی و مساجد این مناطق در ایام عید سعید غدیر خم برگزار می‌شود.

وی افزود: کاروان‌های شادی در شب و روز غدیر در شهر مقدس قم راه‌اندازی می‌شود که مهمترین آن پیاده‌روی روز عید غدیر از ابتدای بلوار پیامبر اعظم تا مسجد مقدس جمکران است که رأس ساعت ۱۸ روز عید سعید غدیر با مداحی مداحان و شاعران آئینی آغاز می‌شود.

اشعری با بیان اینکه ۱۱۰ هزار پرس غذا در روز عید سعید غدیر خم توسط هیئت‌های مذهبی قم پخته و در محله‌های مختلف این شهر توزیع می‌شود، گفت: قرائت دعای ندبه در مساجد و هیئت‌های مذهبی، تکریم سادات، همایش مدیران هیئت‌ها و مداحان و شاعران و واعظان، اعزام سخنرانان و مداحان جهادی به هیأت‌ها و مساجد متقاضی که ۴۰۰ نفر توسط کانون خادمیاران رضوی آماده اعزام هستند و توزیع ارزاق دولتی بین هیأت‌های مذهبی با کمک جهاد کشاورزی از جمله برنامه‌های ستاد مردمی غدیر در ایام عید سعید غدیر خم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :