کد خبر: 4030129
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن؛

کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات؛ عرفان نظری» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین حسن رمضانی، عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شد.

کتاب عرفان در آیینه قرآن و روایات؛ عرفان نظریبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پرتال جامع علوم و معارف قرآن، کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (عرفان نظری)» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین حسن رمضانی، عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شد.

در معرفی این کتاب آمده است:

در مقام بیان خاستگاه عرفان اسلامی می‌توان بر دو امر تکیه و تأکید کرد: نخست، فطرت و نوع خلقت انسان‌هاست که ایجاب می‌کند هر انسانی بتواند به اندازه قابلیت و تلاشش، ذوقیات و کمالات عرفانی را تجربه کند و در خود شکوفا سازد؛ دوم، فرهنگ غنی و تعالیم ناب اسلام، قرآن و روایات اهل بیت(ع) است که مطمئن‌ترین بستر و نیز بهترین عامل برای رشد و به فعلیت رسیدن قابلیت‌های انسانی می‌باشد و می‌تواند انسان‌ها را با بهترین شیوه و مصون‌ترین طریقه به سرمنزل مقصود برساند.

به گفته مؤلف این اثر، تحقیق پیش رو با عنوان «عرفان در آینه قرآن و روایات (عرفان نظری)» سعی دارد اسلامی و قرآنی بودن این میراث گرانقدر را روشن سازد و ابرهای تیره و تار بدبینی‌ها و سوءتفاهم‌ها را بزداید و بدین‌گونه راه را برای کمال‌جویان و حق‌طلبان هموار کند و موانع را از سر راه آنان بردارد.

یادآور می‌شود، کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (عرفان نظری)» در 396 صفحه و با قیمت 95 هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: