کد خبر: 4000058
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
در آستانه اربعین حسینی آغاز شد؛
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد قم بیان کرد: پویش حبیب بن مظاهر با هدف کمک به سالمندان نیازمند در استان قم اجرا می‌شود و عاشقان امام حسین(ع) می‌توانند به نیابت پیاده‌روی اربعین در تأمین نیازهای ضروری این قشر محروم گام بردارند.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) قم، محمدابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه امسال هم بسیاری از عاشقان حضرت سیدالشهدا(ع) توفیق زیارت اربعین آن حضرت را پیدا نکردند، گفت: مرکز نیکوکاری بشری وابسته به این نهاد با مدیریت جمعی از طلاب دغدغه‌مند مجری پویش حبیب بن مظاهر برای تکریم سالمندان مستأصل شده است.

وی با بیان اینکه این کار خداپسندانه به نیابت از پیاده‌روی اربعین برنامه‌ریزی شده است، افزود: در این پویش عزاداران عزیز با کمک‌های خود برای تأمین مایحتاج ضروری سالمندان مستأصل همچون عصا و ویلچر به نیت پیاده‌روی هر ساله خود در ایام اربعین، گام بر می‌دارند.

وی با بیان حدیثی از امام موسی کاظم(ع) با این مضمون که هر کس نمی‌تواند خود را به ما برساند پس به فقرای شیعیان ما رسیدگی کند، تصریح کرد: مردم نیکوکار می‌توانند با سهیم شدن در این پویش، به سالمندان نیازمند و مستأصل بدون فرزند که بیشتر از ۷۵ سال سن دارند و دچار مشکلات متعدد جسمی و معیشتی هستند به نیابت پیاده‌روی هر سال خود در ایام اربعین گام بردارند.

نعیمی خواستار مشارکت مردم در این پویش شد و افزود: عزاداران گرامی می‌توانند با تأمین مایحتاج ضروری سالمندان از جمله عصا، عینک، سمعک، ویلچر و سرویس بهداشتی ویژه سالمندان، گروه جهادی مرکز نیکوکاری بشری را یاری کنند.

وی گفت: فرض کنید پیرزنی نابینا و تنها در منزل کوچک و اجاره‌ای بدون امکانات مناسب رفاهی و بهداشتی در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کند و در صورت عدم رسیدگی مرکز نیکوکاری و برخی از همسایگان در امورات زندگی خود قطعا دچار خطرات جدی می‌شود که با این پویشِ طلاب جهادی مرتب به این دسته از سالمندان رسیدگی می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم ضمن قدردانی از مردم و خیران که همیشه این نهاد را در خدمت به محرومان یاری کرده‌اند، گفت: شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۶۳۹۸ بانک ملت با کد شناسه ۹۳۴۷۴۸ برای پویش حبیب بن مظاهر و کمک به سالمندان نیازمند در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: