کد خبر: 3970736
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۷
دعای روز بیست‌ و هشتم ماه رمضان /
خدایا دراین روز بهره مرا از مستحبات و نمازهای نافله وافر قرار ده و به حاضر و آماده کردن مسائل در حقم کرم فرما و وسیله مرا بین وسایل و اسباب به‌سوی حضرتت نزدیک کن.

خدایا امروز بهره مرا از نمازهای نافله زیاد کنبه گزارش ایکنا از قم، دعای روز بیشت و هشتم ماه مبارک رمضان با درخواست بهره‌مندی از مستحبات و نوافل آغاز می‌شود و انجام دادن اعمال مستحبی اجر الهی دارد که دارای شاخه‌های گوناگون و فراوانی هستند؛ اعمال مستحبی به نمازهای مستحبی،‌ روزه‌های مستحبی، دعاهای مستحبی و... تقسیم می‌شوند که هر کدام مصادیق فراوانی دارند؛ برای مثال در بسیاری از روزهای سال، روزه گرفتن مستحب است و یا در بسیاری از شب‌های سال، نمازهای مستحبی وارد شده که به تفصیل در کتاب‌های گوناگون شرح داده شده اند.

در دعای روز بیست‌ و هشتم ماه رمضان می‌خوانیم:

«اَللّهُمَّ وَفِّرْ حَظِّی فیهِ مِنَ النَّوافِلِ، وَ أَکْرِمنی فیهِ بِإِحْضارِ الْمَسائِلِ، وَ قَرِّبْ فیهِ وَسِیلَتی إلَیْکَ مِنْ بَیْنِ الْوَسائِلِ یا مَنْ لا یَشْغَلُهُ إِلحْاحُ المُلِحِّینَ؛ خدایا در این روز بهره مرا از مستحبات و نمازهای نافله وافر قرار ده و به حاضر و آماده کردن مسائل در حقم کرم فرما و وسیله مرا بین وسایل و اسباب به‌سوی حضرتت نزدیک کن، ای خدایی که سماجت و الحاح بندگان تو را (از کار لطف وبخشش) باز نخواهد داشت.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: