کد خبر: 4221940
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۷
آیت‌الله کعبی:

مشارکت در انتخابات راهبرد مورد توجه نخبگان و رسانه‌ها باشد

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: لازم است مشارکت در اصل انتخابات با رأی بالا و خلق حماسه ماندگار به‌عنوان یک راهبرد مورد توجه همه رسانه‌ها و نخبگان جامعه باشد و از فرصت دهه ولایت در جهت تحقق مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات استفاده شود.

آیت‌الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبریبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله عباس کعبی، نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در خطبه‌های نماز عید قربان مسجد مقدس جمکران که امروز، 28 خردادماه اقامه شد، گفت: انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه امسال پس از شهادت رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی برگزار می‌شود که دارای اهمیت زیادی است؛ هرگونه سهل‌انگاری در مشارکت انتخابات و یا اشتباه در انتخاب رئیس‌جمهور در تراز شهید رئیسی عواقب بدی به همراه دارد.

وی با تأکید بر اینکه لازم است مشارکت در اصل انتخابات با رأی بالا و خلق حماسه ماندگار به‌عنوان یک راهبرد مورد توجه همه رسانه‌ها و نخبگان جامعه باشد، افزود: شرکت در انتخابات علاوه بر حق شهروندی آحاد جامعه، تکمیل‌کننده حماسه بدرقه شهیدان راه خدمت است که امیدواریم از فرصت دهه ولایت که از عید قربان آغاز و تا عید غدیر خم ادامه می‌یابد در جهت تحقق مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات استفاده شود، چراکه انتخابات رزمایش بزرگ سیاسی و اجتماعی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی از شاخص‌های رئیس‌جمهور گفت: ولایتمداری، خستگی‌ناپذیری، اخلاق‌مداری، پشتیبانی از جبهه مقاومت و تسلیم‌ناپذیر بودن در برابر دشمنان از جمله ویژگی‌های رئیس‌جمهور در تراز شهید رئیسی و انقلاب اسلامی است.

نامزدهای انتخابات مرزبندی خود را با دشمنان آشکار کنند

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کنند: توجه به اخلاق انتخاباتی و جلوگیری از تخریب و حاشیه‌سازی موضوع مهمی است که کاندیدها و ستادهای آنان باید به این امر توجه داشته باشند و از سویی دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید مرزبندی خود را با دشمنان آشکار کنند.

وی در ادامه گفت: نامزدهای جبهه انقلاب که در انتخابات ریاست جمهوری حضور دارند در راستای ادامه راه شهید رئیسی باید به تلاش خود در راه رسیدن به وفاق ادامه دهند؛ به تقویت و وحدت نیروهای انقلاب حساس هستیم و باید به موضوع ضرورت انسجام در این عرصه توجه کرد و نامزدهای جبهه انقلاب باید ایثار کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: با نامزدهای جبهه انقلاب به صورت تلفنی و حضوری صحبت کردیم که اراده وحدت و هم‌افزایی و یکی بودن در همه آنان نهفته است و باید این اتفاق مبارک رخ دهد.

انتهای پیام
captcha