کد خبر: 4218403
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۳

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در حرم بانوی کرامت برگزار شد

مراسم بزرگداشت رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی در حرم بانوی کرامت برگزار شد.

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در حرم بانوی کرامتبه گزارش ایکنا از قم، مراسم بزرگداشت رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی در استان قم، پیش از ظهر امروز، ششم خردادماه در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد.

در این مراسم بزرگداشت، علاوه بر نیرو‌های رده‌های مختلف ارتش، دیگر نیرو‌های مسلح در استان قم از جمله سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و بسیجیان نیز حضور داشتند.

آیت‌الله سعیدی، امام جمعه قم و تولیت حرم بانوی کرامت، سیدمحمد آقامیری، استاندار قم، حجت‌الاسلام اجاق‌نژاد، تولیت مسجد مقدس جمکران، حاجی‌زاده، معاون سیاسی امنیتی استاندار قم، امیرنعمت محسنی زرین، فرمانده ارشد نظامی در قم، سردار میرحیدری، فرمانده انتظامی استان قم و جمعی دیگر از فرماندهان ارتش و سپاه در استان قم در این مراسم حضور داشتند.

عباس حیدرزاده از مداحان اهل بیت(ع) در این مراسم مرثیه‌سرایی کرد و در ادامه آیت‌الله سعیدی، امام جمعه قم با موضوع تبیین شخصیت شهید آیت‌الله رئیسی و اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به سخنرانی پرداخت.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به تشییع حماسی ملت بزرگ ایران در بدرقه رئیس‌جمهور شهید و سایر شهدای خدمت در شهر‌های مختلف کشور بیان کرد: حضور گسترده و تاریخی ملت در بدرقه این شهیدان، به فرموده رهبر معظم انقلاب نشان‌دهنده بیداری ملت ما و نشان از تجلیل و تکریم یک خادم است که از میان مردم رفت.

وی افزود: در طول تاریخ انقلاب اسلامی شخصیت‌های بزرگی داشتیم که حتی همراه امام راحل از پاریس به ایران آمده بودند، اما پس از رحلت‌شان چنین بدرقه‌ای از سوی مردم نداشتند.

سعیدی گفت: عنوان سید‌الشهدای خدمت برای رئیس‌جمهور شهید از عنوان شهید کربلا الهام گرفته شده و ما شاهد بودیم که از اقشار مختلف مردم در مراسم تشییع پیکر‌های مطهر شهدای خدمت حاضر شدند و این امر موجب استمرار مسیر انقلاب اسلامی و تداوم بخش نهضت خواهد بود.

انتهای پیام
captcha