کد خبر: 4119774
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

اعطای تسهیلات به برگزیدگان بخش ایده‌پردازی جشنواره ملی مهدویت

دبیر بخش ایده‌پردازی چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت با تأکید بر اینکه مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی در این دوره از جشنواره از ایده برتر حمایت می‌کند، گفت: در این دوره از جشنواره تسهیلاتی را به‌عنوان تأمین مالی برای اجرایی کردن و تولید محصول طرح برتر بخش ایده‌پردازی در نظر گرفتیم.

یاسر شریفی، دبیر بخش ایده‌پردازی چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویتبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی قم، یاسر شریفی، دبیر بخش ایده‌پردازی چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت با اشاره به برگزاری این دوره از جشنواره با محوریت «گفتمان‌سازی مهدویت با تکیه بر مفهوم انتظار»، بیان کرد: امسال دبیری بخش ایده‌پردازی و نوآوری چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت به مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی قم واگذار شده است.
 
وی بیان کرد: امسال نیز همانند دوره پیشین بخش ایده‌پردازی و نوآوری به‌عنوان یک بخش جدید و ابتکاری برای جشنواره مهدویت در نظر گرفته شده است، لذا دبیرخانه جشنواره پذیرای ایده‌های نوآورانه علاقه‌مندان به حوزه مهدویت است.
 
شریفی با اشاره به اثرگذاری بخش ایده‌پردازی و نوآوری جشنواره در حوزه صنایع نرم و خلاق فرهنگی تأکید کرد: علاقه‌مندان می‌توانند ایده‌های نوآورانه، تولیدات و محصولات نوآورانه در زمینه تبلیغ و ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار، توسعه گفتمان مهدویت در همه رده‌های سنی و کلیه اقشار جامعه را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
 
وی با بیان اینکه این جشنواره در بخش ایده‌پردازی دارای یک فلسفه مشخص است، اظهار کرد: با توجه به فلسفه مهدویت که همان جریان توحیدی و غلبه این جریان بر طواغیت زمان است باید مبانی علمی و نوآوری رسیدن به جامعه مهدوی و راه‌های مقابله با جریان غالب غیر مهدوی و یا ضد مهدوی در دنیای حاضر بررسی شود.
 
شریفی در خصوص شرایط شرکت در جشنواره یادآور شد: هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر پنج ایده و محصول نوآورانه را به دبیرخانه ارسال کند، همچنین شرکت‌کنندگان باید فرم مربوط به هر ایده و محصول را که در سایت جشنواره بارگذاری شده به‌صورت کامل تکمیل و ارسال کنند.
 
وی بیان کرد: جهاددانشگاهی در راستای برگزاری جشنواره مهدویت کارگاه‌هایی را با عنوان ایده‌پردازی و خلاقیت با هدف آشنایی علاقه‌مندان با بخش جدید ایده‌پردازی جشنواره در نظر گرفته است که از طریق کانال‌های ارتباطی و سایت جشنواره به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید.
 
شریفی ادامه داد: همچنین کارگاهی را با عنوان صنایع نرم و صنایع خلاق فرهنگی با تکیه بر موضوع مهدویت در نظر گرفتیم که به‌زودی برگزار خواهد شد. لذا سعی داریم که ذهن شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌ها هم‌راستا با اهداف جشنواره به سمت طرح ایده‌ها و پرورش آن‌ها حرکت کند.
 
دبیر بخش ایده‌پردازی چهارمین جشنواره ملی مهدویت اظهار کرد: در اختتامیه جشنواره به سه نفر از برگزیدگان بخش ایده‌پردازی و طرح‌های برتر مبلغ 30 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
 
شریفی با تأکید بر اینکه مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی در این دوره از جشنواره از ایده برتر حمایت خواهد کرد، یادآور شد: در این دوره از جشنواره تسهیلاتی را به‌عنوان تأمین مالی برای اجرایی کردن و تولید محصول طرح برتر بخش ایده‌پردازی در نظر گرفتیم.
 
وی ادامه داد: یکی از اهداف جشنواره تحقق خروجی و دستاوردهای مناسب از ایده‌های برگزیده است و در همین راستا مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی نیز تسهیلاتی را برای ایده برتر در نظر گرفته است.
 
دبیر بخش ایده‌پردازی چهارمین جشنواره ملی مهدویت بیان کرد: براساس تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره اسامی داوران در ماه پایانی جشنواره اعلام خواهد شد، همچنین اسامی نفرات برتر نیز از طریق سایت جشنواه به آدرس www.Mahdaviatfest.ir اطلاع‌رسانی می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha