کد خبر: 4117462
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶
حجت‌الاسلام ذوالنوری:

فقدان نیروهای توانمند همه‌جانبه یکی از مشکلات جدی کشور است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات جدی در کشور که باعث نابسامانی‌هاست فقدان نیروهای توانمند همه جانبه است، خیلی از افراد به جایی می‌رسند اما کار تشکیلاتی و تیمی و جمعی در روحیه‌ خویش ندارند، در نتیجه مرتب استقلال رای داشته و تک‌روی کرده و در نهایت مجموعه‌ها متضرر می‌شوند.

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس در همایش دهه هشتادی‌ها و نودی‌های کادر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم که امروز پنجشنبه6 بهمن‌ماه با حضور مسئولین کشوری و استانی در تالار مرکزی شهر برگزار شد، گفت: اگر چه مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان قم 4 ماه است سکان این مسئولیت را برعهده گرفته‌اند اما شاهد تحولات خوبی بوده‌ایم.

وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یکی از موثرترین تشکل‌ها در رشد و تعالی نسل امروز است، چرا که دارای طرفیت‌های بسیاری از جمله امکانات و فضای مساجد و حمایت هیئت امنا در محل و همپوشانی با بسیج و سایر نهادها است.

ذوالنوری ادامه داد: محیطی که در اختیار نوجوانان در مساجد قرار دارد محیطی آماده برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری و اجتماعی است و رویکرد بسیار مفیدی در جوان‌گرایی در کانون مساجد شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: اگر عزیزان جوان و نوجوان در بطن کار قرار بگیرند و به آنها شخصیت داده شود و از این ظرفیت‌ها بهره بگیریم رویکرد بسیار مهمی است، ما نیاز به کادرسازی داریم.

وی خطاب به نوجوانان با بیان اینکه شما می‌توانید در آینده خروجی‌هایی را متناسب با این کادربندی‌های امروز داشته باشید، ابراز کرد: شما عزیزان و فرزندان در این عرصه می‌توانید کارورزی و فعالیت داشته باشید و سعی و خطایی اگر در مسیر رشد تشکیلاتی وجود دارد این عرصه‌ای است که می‌توانید پختگی لازم را در آن کسب کنید.

وی گفت: یکی از مشکلات جدی در کشور که باعث نابسامانی‌هاست فقدان نیروهای توانمند همه جانبه است، خیلی از افراد به جایی می‌رسند اما کار تشکیلاتی و تیمی و جمعی در روحیه‌شان نیست و خلق و خوی‌شان با کار جمعی خو نگرفته است در نتیجه مرتب استقلال رای داشته و تک‌روی کرده و در نهایت مجموعه‌ها متضرر می‌شوند.

ذوالنوری افزود: با چنین روحیه فردگرایی، توان دیگران نیز هرز می‌رود اما با کار جمعی می‌شود توان دیگران را در توانایی خود جمع کرد؛ براساس روایات اگر کسی با مردم و دیگران مشورت کند در عقل آنها شریک می‌شود.

وی بیان کرد: هر چند در کار جمعی باید از نظر خودمان کوتاه بیاییم، اما توان‌ها هم افزا می‌شود و رشد و تعالی در انتظار است، کانون فرهنگی و هنری مساجد بستری برای کارورزی و کسب تجربه و یاد گرفتن کار جمعی است که در این بستر انسان‌هایی رشد می‌کنند و می‌توانند مدیران موفق آینده باشد.

وی بیان کرد: در کار جمعی از یکدیگر مراقبت می‌کنیم، از طرفی در کارهای فردی نواقصی است که با کار جمعی می‌توان این نواقص را اصلاح کرد.

نیروسازی و کادرسازی در ابعاد مختلف نیاز امروز کشور است

وی اضافه کرد: در ابعاد مختلف نیروسازی و کادرسازی کنیم، چون نیاز کشور در تحقق این امر است، ما راه طولانی در پیش داریم باید با نوآوری در همه عرصه‌ها، روش‌های مختلف را تمرین کنیم، آینده کشور در دست این دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها و این فرزندان است.

ذوالنوری تصریح کرد: فرزندان و این نسل باید دوری از استبداد، تک محوری و اطاعت کردن را تمرین کنند، کار جمعی موجب رشد و تعالی می‌شود، عمر در گذر است و جوانی از دست می‌رود و در قیامت از جوانی سوال می‌کنند.

وی اظهار کرد: جوانی کاشتن است و بهره‌برداری در میان سالی است انسان در این دنیا ذخیره‌هایی دارد که ممکن است در معرض از دست دادن قرار بگیرد باید از فرصت‌ها استفاده کرد و این ذخایر را حفظ نمود، انداختن امر به آینده موجب ضرر و زیان است و عمر را به هدر می دهد.

کانون مساجد؛ بستری برای رشد همه‌جانبه انسان‌‌ها

نماینده مردم قم در مجلس بیان کرد: فرصت‌ها به راحتی می‌گذرد پس باید در بهترین امور سرمایه‌گذاری کرد، یکی ار رسالت‌های مهم کانون مساجد زنده کردن و احیای انسان‌هاست این بستر خوبی برای رشد همه جانبه است و می‌توان افرادی را رشد داد که خدماتی ماندگار داشته باشند.

یاد آور می‌شود، ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم برای اولین بار در کشور از نوجوانان 12 تا 17 سال به عنوان کادر در واحدهای مختلف کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استفاده می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha