کد خبر: 4105099
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۱
فرمانده سپاه قم:

۱۶ آذر سند ماندگار عدم پذیرش استکبار است

فرمانده سپاه استان قم با صدور پیامی گفت: ۱۶ آذر نقطه عطفی در جنبش دانشجویی کشور و سندی ماندگار بر عدم پذیرش استکبار و سلطه‌پذیری بیگانگان در جنبش دانشجویی ایران شد.

سردار محمدرضا موحد، فرمانده سپاه استان قمبه گزارش ایکنا از قم، سردار محمدرضا موحد، فرمانده سپاه استان قم، به‌مناسبت فرا‌رسیدن ۱۶ آذرماه، روز ملی دانشجو پیامی صادر کرد. متن پیام به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری: دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند.

۱۶ آذر نقطه عطفی در جنبش دانشجویی کشور و نماد شکل‌گیری یک حرکت و مقاومت نخبگانی در مقابل استبداد، استکبار و سلطه بیگانگان بر میهن عزیزمان ایران است، حرکتی پیوندخورده با تعالیم والای اسلام انقلابی که به بیداری جنبش‌های دانشجویی در مقابل سلطه‌طلبی و استکبار آمریکای جهانخوار انجامیده است.

۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲، نماد بیداری و خودآگاهی دانشجویان در تاریخ ایران است، نمادی که پرچم آن را دانشجویان دانشگاه تهران، در اعتراض به دیدار ریچارد نیکسون، معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا و اعطای دکتری افتخاری به او و همچنین از سرگیری روابط با حکومت استعمارگر بریتانیا توسط رژیم منحوس پهلوی، با خون سه شهید به اهتزاز درآمد و سندی ماندگار بر عدم پذیرش استکبار و سلطه‌پذیری بیگانگان در جنبش دانشجویی ایران شد.

این مسیر والای جنبش‌های دانشجویی با طلوع انقلاب‌ اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان انقلابی به اوج خود رسید و نقش‌آفرینی دانشجویان دوشادوش ملت بزرگ و انقلابی ایران از تأسیس سپاه پاسداران، جهاد سازندگی، جهاد دانشگاهی، بسیج مستضعفین گرفته تا حضور و مدیریت هشت سال جنگ تحمیلی و اهدای هزاران شهید دانشجو برای تعالی ایران اسلامی، جنبش دانشجویی را خار چشم دشمنان جمهوری اسلامی ایران کرده است.

رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) با تأسی از آرمان‌های بلند حضرت روح‌‌الله‌(ره) به حمایت مکرر از دانشجویان پرداخته و تأکید همیشگی بر علم‌آموزی و پیشرفت علمی کشور داشته‌اند و سه ویژگی استقلال‌طلبی، عدالت‌خواهی و آرمان‌گرایی را در کنار علم‌آموزی، تلاش، بصیرت، خودباوری و پیوند با معنویت را لازمه دانشجوی تراز انقلاب اسلامی می‌دانند.

اکنون با توجه به افق‌های روشن پیش روی ملت ایران و خنثی شدن تدریجی حربه تحریم، دشمنان ایران اسلامی با استفاده از امپراطوری رسانه‌ای خود با ایجاد یک جنگ ترکیبی و همه جانبه برای به اسارت کشیدن ذهن و فکر زن، مرد و جوان ایرانی روی آورده است و به‌دنبال آن است تا مسیر مبارک حرکت‌های دانشجویی را از علم‌آموزی، بصیرت‌افزایی، خودباوری و خلوص معنوی به مسیر مبتذل و دور از شأن جامعه دانشگاهی بکشاند. عفت، پاکدامنی و بیداری را از دانشجو بگیرد تا بتواند سلطه خود را بر ایران اسلامی ایجاد کند، که قطعا نخواهد توانست.

سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم، ضمن گرامیداشت ﯾﺎد و ﺧﺎﻃﺮه شهدای ۱۶ آذر ۱۳۲۲ و سایر شهدای سرافراز دانشجو، این روز بزرگ را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان گرامی تبریک عرض کرده، و تأکید می‌کند دانشجویان باید با بصیرت و هوشیاری کامل و با تقویت روحیه انقلابی و استکبارستیزی و عدالت‌خواهی خود، گام‌های مؤثری جهت بهبود وضعیت کشور بردارند و با تلاش خستگی‌ناپذیر، آینده‌‌ای درخشان را برای ایران اسلامی رقم زنند. ان‌شاء‌الله

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) استان قم

سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا موحد»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha