کد خبر: 4104348
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶
با رونمایی از 5 عنوان کتاب بریل

جشن «یار مهربان» ویژه کودکان با نیازهای خاص در قم برگزار شد

جشن «یارمهربان» همزمان با روز جهانی معلولان، با حضور مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده برجسته کشور و با رونمایی از کتب بریل در اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزار شد.

جشن یار مهربانبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، جشن «یارمهربان» همزمان با روز جهانی معلولان، به میزبانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و با همکاری سازمان اداره آموزش و پرورش استثنایی استان و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، 12 آذرماه در سالن غدیر اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزار شد.

در این جشن مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده برجسته کشور؛ مهدی آقاکوچکی، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان قم؛ حجت‌الاسلام سیداحمد طباطبایی‌نژاد، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم؛ محمد امینیان، معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش قم؛ علی حقگو از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان قم؛ زینب عبدللهی، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قم؛ مهدی توکلیان، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و منتخبی از کودکان با نیازهای ویژه استان قم حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، مهدی آقاکوچکی، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی قم با بیان اینکه خوشحالیم که امروز به بهانه روز جهانی معلولان، میزبان جمعی از دانش‌آموزان با نیازهای خاص استان قم هستیم، اظهار کرد: روز جهانی معلولان یک نماد است و باید در همه روزهای سال به فکر برآورده کردن نیازهای دانش‌آموزان با نیاز‌های خاص باشیم و امیدواریم همه سازمان‌ها و ارگان‌های اجرایی در این راه ما را یاری کنند.

وی افزود: از اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان و کتابداران بخش نابینایان کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) که در سال‌های اخیر در حوزه معلولان و به‌ویژه نابینایان تلاش ویژه‌ای داشتند و در راه‌اندازی این مراسم نیز همکاری کردند، تشکر می‌کنیم.

مهدی توکلیان، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم نیز در این مراسم گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال حاضر تنها نهاد فرهنگی است که در کنار سازمان‌های تخصصی در حال خدمت‌رسانی به نابینایان، کم‌بینایان و ناشنوایان در سراسر کشور است.

وی ادامه داد: در استان قم نیز، بخش نابینایان کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) از سال 1385 در حال خدمت‌رسانی به بیش از 500 عضو نابینا و کم‌بیناست و امیدواریم با افتتاح کتابخانه مرکزی قم، بتوانیم به‌صورت خاص و ویژه به ناشنوایان نیز ارائه خدمت کنیم.

مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان نیز در این مراسم ضمن قصه‌گویی برای کودکان گفت: خوشحالم که میهمان شما در شهر قم هستم و امیدوارم که به لطف خداوند، شما جز پیشروترین انسان‌های این سرزمین شوید.

در این مراسم همچنین از پنج عنوان کتاب بریل نوشته مصطفی رحماندوست با عناوین «اين تری زی آن تری زی»، «سگی بود جنگلی بود»، «يکی بود اما يکی نبود»، «پنج تا انگشت بودند» و «اتل متل يه زنبوره» با حضور میهمانان حاضر در مراسم رونمایی شد.

رحماندوست گفت: خوشحالم که با تبدیل شدن کتاب هایم به خط بریل، کودکان و نوجوانان نابینا و کم‌بینا نیز می‌توانند کتاب‌هایم را بخوانند و جز مخاطبان کتاب‌های من باشند.

یادآور می‌شود، مراسم «یار مهربان» با اجرای فاطمه حسینی، کارشناس مجری کودک و از مجریان صداوسیمای مرکز نور و ویژه‌برنامه‌های متنوع همچون آیین پرچم‌گردانی و استقبال از پرچم متبرک رضوی با حضور حجت‌الاسلام تکیه‌ای، مسئول دبیرخانه کانون خادمیاران رضوی استان قم و جمعی از خادمیاران رضوی، قصه‌گویی با اجرای فهیمه مرزبان، معرفی کتاب توسط دانش‌آموزان نابینا، محمدحسن عسگری و محمدباقر خاکباز، اجرای گروه سرود دانش‌آموزان ناشنوا و تقدیر از دانش‌آموزان برتر مدارس استثتائی استان قم همراه بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha