کد خبر: 4103212
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳

خدمت افتخاری بیش از ۲۰۰ پرستار و بهیار در حرم کریمه اهل‌ بیت(ع)

مدیر بهداشت و درمان آستان حضرت معصومه(س) گفت: در درمانگاه و مراکز فوریت‌های پزشکی حرم مطهر بیش از ۲۰۰ کارشناس پرستاری و بهیار اتاق عمل به زائران و مجاوران حرم به‌صورت افتخاری خدمت می‌کنند.

مرکز فوریت‌های پزشکی حرم مطهر حضرت معصومه

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، سیدعبدالحمید رضوی، مدیر بهداشت و درمان آستان مقدس بانوی کرامت در آستانه روز پرستار به تشریح فعالیت‌های پرستاران در درمانگاه حرم مطهر بانوی کرامت پرداخت و اظهار کرد: در مجموع بیش از ۲۰۰ کارشناس پرستاری و بهیار اتاق عمل در بخش فوریت‌های پزشکی آقایان و خانم‌ها در حرم مطهر بانوی کرامت فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه پرستاران حرم مطهر بانوی کرامت به‌صورت افتخاری فعالیت می‌‌کنند، افزود: همه این پرستاران در بخش فوریت‌های پزشکی حرم مطهر بانوی کرامت مستقر هستند و هر نفر در طول هفته یک شیفت شش ساعته در حرم مطهر حضور پیدا می‌کند و به زائران و مجاوران آستان مقدس ارائه خدمت می‌کند.

مدیر بهداشت و درمان آستان مقدس بانوی کرامت ادامه داد: کارشناسان و بهیاران حوزه فوریت‌های پزشکی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در روزهای تعطیل و به‌ویژه مناسبت‌های خاص نیز حضوری فعال دارند و به مراجعه‌کنندگان خدمت‌رسانی می‌‌کنند.

وی با بیان اینکه بخش فوریت‌های پزشکی یکی از زیرمجموعه‌های بخش درمان حرم مطهر حضرت معصومه(س) به‌شمار می‌رود،‌ اظهار کرد: این بخش در کنار درمانگاه متکفل خدمات‌رسانی درمانی بهتر و بیشتر به زائران و مجاوران حرم بانوی کرامت است و با همین هدف نیز راه‌اندازی شده است.

رضوی ادامه داد: مرکز فوریت‌های پزشکی ویژه بانوان در رواق خواهران حرم مطهر و همچنین مرکز فوریت‌های پزشکی آقایان در هشتی ورودی صحن صاحب الزمان(عج) فعال است و تعداد قابل توجهی از جمعیت خادمان پرستار در درمانگاه حرم مطهر فعالیت دارند.

وی در پایان به خدمات درمانی دارالشفاء حضرت معصومه(س) نیز اشاره کرد و یادآور شد: روزانه بیش از دو هزار و ۷۰۰ خدمت به زائران و مجاوران حرم مطهر در بخش‌های عمومی و تخصصی شامل داخلی، اطفال، پوست و مو، مغز و اعصاب، زنان و زایمان و چشم پزشکی و واحدهای رادیولوژی، دندانپزشکی، داروخانه، تزریقات و... ارائه می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha