کد خبر: 4102930
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳

کتاب «قصه‌های بیداری» منتشر شد

کتاب «قصه‌های بیداری» به نویسندگی مرتضی کاشانی‌نژاد ابیانه در 120 صفحه توسط انتشارات بید در قطع رقمی چاپ و منتشر شد.

کتاب «قصه‌های بیداری»نویسندگی مرتضی کاشانی‌نژادبه گزارش ایکنا از قم، کتاب «قصه‌های بیداری» به نویسندگی مرتضی کاشانی‌نژاد ابیانه در 120 صفحه توسط انتشارات بید در قطع رقعی چاپ و منتشر شد.

کتاب «قصه‌های بیداری» خرداد ماه امسال در تهران از سوی آکادمی انسان بی‌نهایت رونمایی و در مرداد ۱۴۰۱ چاپ و منتشر شد.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده‌است: «امروزه ما خانه‌های بزرگتر، اما خانواده‌های کوچک‌تر، آسایش بیشتر اما آرامش کمتر، مدرک بالاتر، اما درک پایین‌تر، اطلاعات بیشتر اما مهارت کمتر، متخصصان بیشتر اما مشکلات بیشتر، داروهای بیشتر اما سلامتی کمتری داریم.

بدون ملاحظه روزها را می‌گذرانیم، خیلی کم می‌خندیم، خیلی تند رانندگی می‌کنیم، خیلی زود عصبانی می‌شویم، تا دیروقت بیدار می‌مانیم، خیلی خسته از خواب برمی‌خیزیم، خیلی کم مطالعه می‌کنیم، اغلب اوقات تلویزیون تماشا می‌کنیم و به ندرت دعا می‌کنیم.

دارایی‌های بیشتر اما ارزش‌های کمتر، خیلی کم با همدیگر صحبت می‌کنیم ولی دروغ زیاد می‌گوییم، با زندگی ساختن را یاد گرفته‌ایم اما نه زندگی ساختن را، تنها به زندگی سال‌های عمر را افزوده‌ایم و نه زندگی را به سال‌های عمرمان.

ما ساختمان‌های بلندتر داریم اما همت کوتاه‌تر و بزرگراه‌های پهن‌تر اما دیدگاه‌های باریک‌تر، بیشتر خرج می‌کنیم اما کمتر رضایت داریم. بیشتر می‌خریم اما کمتر لذت می‌بریم. تا ماه رفته و برگشته‌ایم اما حاضر نیستیم برای ملاقات همسایه جدیدمان از این سوی خیابان به آن سو برویم. فضای بیرون را فتح کرده‌ایم اما فضای درون(خود)را نه. ما اتم را شکافته‌ایم اما تعصب خود را نه.

بیشتر می‌بینیم اما کمتر یاد می‌گیریم، بیشتر برنامه می‌ریزیم اما کمتر به انجام می‌‎رسانیم. عجله کردن را آموخته‌ایم نه صبر کردن را. درآمدهای بالاتر اما اصول اخلاقی پایین‌تری داریم.»

انتهای پیام
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سحرخوان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۱:۳۱
0
0
بسیار خرسندم از کار بسیار زیبا وجداب استاد کاشانی نژاد عزیز
انشالله همیشه موفق وموید باشید
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha