کد خبر: 4102272
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴

مشارکت ۴ هزار دانش آموز قمی در طرح «در مکتب بانوی تمدن‌ساز»

رئیس اداره موزه فاطمی از بازدید 4 هزار دانش آموز قمی در قالب 70 گروه از موزه فاطمی خبر داد و گفت: این طرح با ارائه تخفیف 80 درصدی از ایام معصومیه امسال شروع شده و تا دهه کرامت سال بعد ادامه دارد.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام محمدباقر مشکاتی، رئیس اداره موزه فاطمی طی سخنانی اظهار کرد: ۷۰ گروه دانش آموزی از مدارس استان قم در قالب طرح «در مکتب بانوی تمدن‌ساز» با هماهنگی و ارائه تخفیف ۸۰ درصدی از موزه فاطمی بازدید کرده‌اند.

وی افزود: در قالب این طرح کارشناسان موزه بر محور گفتمان و چیدمان جدید موزه که بر اساس سفر تاریخی و تمدن‌ساز کریمه اهل بیت(س) از مدینه به قم و آثار و دستاوردهای آن انجام شده، روایتگری کرده و به جهاد تبیین می‌پردازند.

رئیس اداره موزه فاطمی گفت: این طرح از ابتدای ایام معصومیه آغاز شده و تاکنون ۵۰ گروه پسرانه و ۲۰ گروه دخترانه از مدارس شهر مقدس قم که بیشتر گروه‌ها از مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم بوده‌اند در این طرح شرکت کرده و در مجموع حدود ۴هزار دانش آموز  قمی در قالب این طرح از موزه فاطمی بازدید کرده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین حدود ۱۰ گروه هم از دانشگاه‌ها، موسسات و مدارس خارج از قم در این مدت در قالب طرح «در مکتب بانوی تمدن ساز» از موزه فاطمی بازدید کرده‌اند.

مشکاتی افزود: در این طرح مسابقه نسیم کرامت به صورت حضوری برای بازدید کنندگان در موزه اجرا می شود و پویش و مسابقه کلیپ‌سازی از بازدید گروهی  نیز برای مربیان، معلمان و مسئولان گروه‌های بازدید کننده از موزه فاطمی از ۲۲ آبان‌ماه تا ۲۲ بهمن‌ماه در حال برگزاری است.

یادآور می‌شود، طرح «در مکتب بانوی تمدن‌ساز» از ایام معصومیه امسال شروع شده و تا دهه کرامت سال بعد ادامه دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha