کد خبر: 4089515
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۲

نگذاریم معارف دینی ما در کتاب‌ها بماند

نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما نباید بگذاریم که معارف دینی ما در کتاب‌ها بماند، گفت: بسیاری از معارف دینی ما برای اجرایی شدن است و باید در جامعه پیاده شوند

به گزارش ایکنا از قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم بانوی کرامت در دیدار مهدی اسلام‌پناه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد که امروز 11 مهرماه در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: ما باید در سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) بیعت و عهد خود را با ولی عصر خود تجدید کنیم زیرا تمام مسئولیت‌های ما ذیل امر ولایت معنا پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور این دولت حرف تازه‌ای برای مردم دارد، گفت: این حرف نو به معنای این نیست که تاکنون این حرف‌ها نبوده بلکه این حرف‌ها از گذشته بوده ولی یا عمل نشده، یا بد عمل شده و یا نیمه کاره مانده است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت افزود: در مورد امام زمان(عج) گفته شده که ایشان دین جدیدی می‌آورند در حالی که ایشان شریعت جدیدی ندارد بلکه همان اسلام را به درستی تبیین، تفسیر و اجرا می‌کنند.

وی ادامه داد: از ویژگی‌های دولت این است که آنچه درست اجرا نشده و تحریف شده است را در ذیل ولایت ولی عصر و ولایت فقیه به اجرا درآورند.

سعیدی گفت: در قانون اساسی که در سال اول بعد از پیروزی انقلاب توسط سلایق مختلف نوشته شد موارد زیادی مانند اصل ۴۴، اصل امر به معروف و نهی از منکر نوشته شد که درست اجرا نشده است؛ از جمله قوانینی که درست عمل نشد بحث استاندارد است که مجموعه‌ای از ضوابط و قواعد جهانی است که در نظام ما جنبه دینی و اعتقادی هم پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه ما نباید بگذاریم که معارف دینی ما در کتاب‌ها بماند، افزود: بسیاری از معارف دینی ما برای اجرایی شدن است و باید در جامعه پیاده شوند و یکی از معارفی که باید اجرایی شود بحث استاندارد است که در نظام ما به عنوان یک عقیده مطرح است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه ما بعد از ۴۰ سال که از انقلاب گذشته هنوز درگیر برخی از مسائل ابتدایی هستیم درحالی که باید جدی‌تر وارد عمل شد و نظارت‌ها را جدی‌تر کنیم، افزود: بحث استاندارد در کشورهای دیگر به خاطر تبلیغ کالا و نظامشان است ولی ما که به خدا، معاد و قیامت اعتقاد داریم توجه به استاندارد جنبه اعتقادی هم پیدا می‌کند.

سعیدی با تأکید بر اینکه خداوند خدمت کردن به بندگانش را دوست دارد از این رو افرادی که به مردم خدمت می‌کنند را هم دوست دارد، افزود: رایحه معطر خدمت بر مبنای اعتقاد از دولت سیزدهم به مشام می‌رسد؛ اعضای دولت باید با هم هماهنگ و همراه باشند و در برابر توطئه‌ها گام‌های اساسی بردارند و توجه به استاندارد یکی از این گام‌ها است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha