کد خبر: 4079056
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱

مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج جامعه زنان استان قم برگزار شد

مراسم تکریم مرضیه ابراهیم آبادی، مسئول سابق و معارفه زینب فرخ به‌عنوان مسئول بسیج جامعه زنان استان قم با سخنرانی سردار کبیری‌پور جانشین فرمانده سپاه قم برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج جامعه زنان استان قمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، حجت‌الاسلام جعفر آزادمنش، جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان قم که ظهر امروز 27 مردادماه در سالن جلسات سپاه استان قم برگزار شد، با بیان اینکه دو جریان حق و باطل همیشه درحال درگیری هستند، اظهار کرد: این درگیری تا ظهور امام زمان(عج) ادامه دارد؛ اکنون ما در یک مقطع حساس هستیم چراکه در انتهای درگیری حق و باطل قرار دادیم و این مقطع حساسیت بسیاری دارد.

وی کادرسازی برای حکومت امام زمان(عج) را از اهداف انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی به دنبال برپایی نظام الهی و زمینه‌سازی برای تمدن نوین اسلامی است و بسیج در حوزه زمینه‌سازی و کادرسازی می‌توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

وی بیان کرد: اگر انسان نسبت به عمل خود بصیرت داشته باشد می‌تواند به هدف متعالی برسد، فردی اگر قرآن قرائت کند اما نسبت به قرآن عملی نداشته باشد نمی‌تواند به خداوند متعال نزدیک شود.

آزادمنش با تاکید بر اینکه بصیرت داشتن در امور مختلف باید مورد توجه قرار گیرد، ابراز کرد: اوج کمالات یک نفر با تربیت اسلامی و بصیرت داشتن رقم زده می‌شود.

سردار مهدی کبیری‌پور، جانشین فرمانده سپاه استان قم نیز طی سخنانی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی از وظایف اصلی پاسدار را شناخت عمیق مبانی نظری انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: این مبانی جدای از مبانی دین مبین اسلام نیست.

وی با تأکید بر اینکه تبعیت از فرمان رهبری می‌تواند ما را به هدف برساند، اضافه کرد: هر جا که از فرمان رهبری تبعیت کردیم موفق بودیم و هر جا نسبت به فرمان ایشان غفلت کردیم دچار عقب افتادگی شدیم.

کبیری‌پور از تغییر شرایط جامعه مخاطب بسیج یاد کرد و گفت: امروز ما نیازمند تولید فکر هستیم و یکی از مبانی تحول نیز تولید فکر است درحالی‌که متاسفانه تا به امروز حرکت‌های کمی در این حوزه انجام شده است.

وی از مواسات و کمک مؤمنانه به‌عنوان واژه و مفهومی بسیار کاربردی در جامعه اسلامی یاد کرد و ادامه داد: ما در بسیج نیازمند خلق مفهوم‌های جدید از جمله راهیان نور، راهیان پیشرفت و مواسات هستیم.

کبیری‌پور خلق مفهوم را نیازمند اندیشه‌ورزی با تاکید بر شناخت مبانی دانست و گفت: باید از متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی خلق مفهوم و تولید عمل صالح کنیم.

وی اصلی‌ترین وظیفه بسیج جامعه زنان را ترویج سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: تا به امروز عقب‌ماندگی‌های زیادی را در این حوزه شاهد هستیم و در نقطه مقابل دشمن تهاجم‌های بسیاری به سبک زندگی مردم داشته است.

کبیری‌پور با تاکید بر اینکه توصیه‌های سبک زندگی معصومین باید در قالب‌های جدید به مردم ارائه و منتقل شود، ابراز کرد: بسیج جامعه زنان باید نسبت به ترویج و تولید فکر در حوزه سبک زندگی اسلامی کوشا باشد.

وی کادرسازی و جانشین پروری را از اولویت‌های بسیج جامعه زنان دانست و تصریح کرد: اندیشه ناب بسیج باید به نسل جدید انقلاب منتقل شود.

جانشین فرمانده سپاه استان قم با تاکید بر اینکه بسیج جامعه زنان یک معاونت ستادی است و جزو اقشار نیست، عنوان کرد: این مجموعه می‌تواند نظارت و راهبردی سیاست‌ها را دنبال کند و برای اجرا باید از ظرفیت‌های دیگر استفاده شود.

در این مراسم از زحمات مرضیه ابراهیم آبادی مسئول سابق بسیج جامعه زنان استان قم تقدیر به عمل آمد و زینب فرخ به‌عنوان مسئول جدید این مجموعه معرفی شد.

یادآور می‌شود، زینب فرخ پیش از این در بسیج اساتید فعالیت داشته و سابقه مسئولیت بسیج جامعه زنان را نیز در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha