کد خبر: 4078747
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵

۳۰۰ هزار دانش‌آموز قمی به زیارت حرم حضرت معصومه(س) می‌روند

رئیس اداره موزه فاطمی گفت: طرح بازدید ۳۰۰ هزار دانش‌آموز استان قم در مقاطع مختلف تحصیلی دخترانه و پسرانه از بارگاه نورانی حضرت معصومه(س) و موزه فاطمی در طول سال تحصیلی آینده اجرایی می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدباقر مشکاتی، رئیس اداره موزه فاطمیبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(ع)، حجت‌الاسلام محمدباقر مشکاتی، رئیس اداره موزه فاطمی طی سخنانی اظهار کرد: طرح بازدید ۳۰۰ هزار دانش‌آموز استان قم در مقاطع مختلف تحصیلی دخترانه و پسرانه از بارگاه نورانی حضرت معصومه(س) و موزه فاطمی در طول سال تحصیلی آینده اجرایی می‌شود.

وی افزود: در قالب این طرح دانش‌آموزان با معارف قرآن و عترت و شخصیت حضرت معصومه(س) آشنا شده و در یک تور حرم‌گردی و بازدید از موزه فاطمی همراه با روایتگری از معماری، تاریخ و هنر این بارگاه نورانی اطلاع پیدا می‌کنند.

رئیس اداره موزه فاطمی گفت: در این طرح ابتدا تور حرم‌گردی پیش‌بینی شده و پس از آن دانش‌آموزان دختر به امور فرهنگی خواهران راهنمایی شده و از برنامه‌های فرهنگی بانوان استفاده می‌کنند و دانش‌آموزان پسر به مرکز نوجوانان فاطمی راهنمایی و از برنامه‌های فرهنگی متناسب با خود بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه این برنامه در گذشته نیز به‌صورت پراکنده اجرا می‌شد ولی از شروع سال تحصیلی آینده به شکل منظم و جامع با همکاری معاونت پرورشی آموزش و پرورش اجرایی می‌شود، ادامه داد: دانش‌آموزان مناطق محروم، زیارت‌اولی‌ها و دانش‌آموزان اتباع غیر ایرانی برای حضور در حرم مطهر در اولویت قرار دارند.

رئیس اداره موزه فاطمی گفت: برای پیگیری مستمر طرح، بازخوردگیری و آسیب‌شناسی در طول اجرا و همچنین مشارکت ارگان‌ها و نهادهایی که می‌توانند به این طرح بپیوندند دبیرخانه مجازی دائمی بین حرم و آموزش و پرورش ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: قبل از اجرای این طرح برای دانش‌آموزان قرار شد که این طرح در مرحله اول برای حدود هزار معاون پرورشی مدارس استان قم به همراه مدیران، معاونان و کادر آموزشی مدارس و در مرحله دوم برای معلمان و مربیان مدارس استان قم تا قبل از شروع سال تحصیلی و نهایتا تا آخر مهر‌ماه برگزار شود.

رئیس اداره موزه فاطمی گفت: تلاش ما در حرم مطهر بر این است که محتواها متناسب با نیاز دانش‌آموزان در مناطق و نواحی تحصیلی مختلف تهیه و تنظیم شود و به همراه اجرای مسابقه و اهدای جوایز و هدایای فرهنگی در پایان هر برنامه روزانه به دانش‌آموزان منتقل شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha