کد خبر: 4068878
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۷

اولویت قرار دادن مصالح مردم در طرح‌های اطراف حرم حضرت معصومه(س)

تولیت آستان حضرت معصومه(س) گفت: در اجرای طرح‌های عمرانی به‌ویژه اطراف حرم کریمه اهل بیت باید رفاه و مصلحت مردم در اولویت قرار گیرد.

به گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان حضرت معصومه(س) در جلسه بررسی بافت اطراف حرم حضرت معصومه که امروز 14 تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: هر طرحی که می‌خواهد انجام شود، باید دو ملاک را مدنظر قرار دهیم، نخست آنکه کاملا کارشناسی شده و دیگر اینکه برای رضای خدا باشد.

امام جمعه قم گفت: بخشی از این اقدام‌ها از جنبه‌های فنی، معنوی و اجتماعی حائز اهمیت است، اما به طورکلی یک طرح خوب، طرحی است که هم کارشناسی شده و هم برای رضای خدا باشد و اگر برای رضای خدا باشد ولی کارشناسی شده نباشد، ارزشی ندارد.

وی بیان کرد: به عنوان نمونه اگر وجود یک مسجد برای مردم مزاحمت ایجاد کند، فقیهان اجازه دادند که خراب شود و معادلش جای دیگری ساخته شود.

عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: در ذهنمان این نکته را برجسته نکنیم که نباید هیچ مکانی را خراب کنیم، البته این اقدام باید از روی یک تشخیص شرعی، قانونی و حساب شده باشد و منهای مصالح عمومی نباشد.

وی یادآور شد: وقتی در مورد مسجد که خانه خدا و وقف است، اجازه تخریب داده شده، پس مکان‌های دیگر نیز مانعی برای برداشتن آنها وجود ندارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha