کد خبر: 4016818
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴

استقبال ۹۰ درصدی دانش‌آموزان قم از بازگشایی مدارس

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: حضور تعداد دانش‌آموزان در سه مقطع متوسطه اول و دوم و ابتدایی، سر کلاس‌های درس نشان می‌دهد ۹۰ درصد دانش‌آموزان استان قم از بازگشایی مدارس استقبال کرده‌اند.

حمیدرضا شیخ‌الاسلام مدیرکل آموزش‌وپرورش قمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام، مدیرکل آموزش‌وپرورش قم، طی سخنانی گفت: دانش‌آموزان نیمی از هفته در مدارس حضور دارند و ساعات حضورشان نیز نسبت به روز‌های عادی، ۵۰ درصد است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی چگونگی حضور دانش‌آموزان در اختیار کادر مدرسه قرار گرفته است، ادامه داد: معمولا مدارس به‌صورت یک روز در میان و یا یک هفته در میان حضور دانش‌آموزان در کلاس‌ها را برنامه‌ریزی کرده‌اند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، افزود: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ضروری است که در این راستا ۲۰۰ تیم کارشناسی در مدارس قم بر چگونگی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.

شیخ‌الاسلام با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس همراهی و همکاری اولیا و دیگر دستگاه‌ها را نیاز دارد، بیان کرد: تمام مدارس به‌صورت مرتب مورد بازبینی قرار می‌گیرد و در صورت وجود نقاط ضعف، این ضعف‌ها برطرف می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم اظهار کرد: مدیران مدارس مؤظف به رسیدگی به تمام امور مدارس هستند و تخلفات احتمالی آن‌ها از سوی هیئت رسیدگی به تخلفات اداره آموزش‌وپرورش بررسی و رسیدگی می‌شود.

شیخ‌الاسلام با تأکید بر اینکه تمرکز امروز آموزش‌وپرورش بر آموزش حضوری است، گفت: در عین حال آموزش‌ها به‌صورت مجازی نیز ادامه دارد؛ تمام تلاش ما بر حفظ سلامت دانش‌آموزان و ارتقای سطح یادگیری آن‌هاست.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر سرویس مدارس نیز انجام می‌شود و در هر خودرو حداکثر سه دانش‌آموز می‌تواند حضور داشته باشد، یادآور شد: در سال تحصیلی جاری تعداد دانش‌آموزان در استان قم با افزایش حدود ۱۰ هزار نفری نسبت به سال تحصیلی گذشته به بیش از ۲۷۵ هزار دانش‌آموز افزایش یافته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha