کد خبر: 3917719
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
مدیر روابط عمومی سپاه استان قم، جزئیات هفته گرامیداشت هفته بسیج مساجد را در استان قم تشریح کرد.
برنامه‌های هفته گرامیداشت مسجد در قم اعلام شدبه گزارش ایکنا از قم، سیدحسن حسینی، مدیر روابط عمومی سپاه استان قم، 29 مرداد در نشست خبری که در آستانه روز جهانی مسجد برگزار شد، اظهار کرد: مسجد خاستگاه انقلاب اسلامی و محور دینی و عقیدتی در اسلام است .
وی با اشاره به سخن برخی بزرگان در ارتباط با اهمیت و جایگاه مساجد گفت: مساجد  پایگاه اصلی انقلاب هستند و در همین راستا بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران عنوان کرده است «‏مسجد یک سنگر اسلامى است و محراب محل جنگ است، حرب است؛ این را مى خواهند از دست شما بگیرند... مسجد یک محلى بود که مردم را به نهضت و به قیام بر ضد ظلم تهییج مى کرد، اینها مى خواهند این سنگر را بگیرند.»
مدیر روابط عمومی سپاه استان قم در ادامه به تبیین نام گذاری ایام هفته پیش رو به مناسبت روز جهانی مسجد پرداخت و تصریح کرد: روز 31 مرداد با عنوان «مسجد؛ شهدا و ایثارگران» نام گذاری شده که همکاران ما به منزل خانواده شهدا می‌ روند و جمعه به عنوان «شور و شعور حسینی؛ مسجد، نماز، دعا و نیایش و مدیریت جامعه اسلامی» نام گذاری شده است.
مدیر روابط عمومی سپاه قم اضافه کرد: روز شنبه دوم شهریور به نام «مسجد؛ معنویت و ولایت‌پذیری»، یکشنبه سوم شهریور «مسجد؛ مأمن و پایگاه مستمندان و نیازمندان»، دوشنبه چهارم شهریور «مسجد و قاریان قرآن کریم» به دلیل تکریم مؤذنین و قاریان، سه‌شنبه پنجم شهریور «مسجد؛ خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی» نامیده شده است.
وی افزود: همچنین روز چهارشنبه ششم شهریور به نام «مسجد؛ مقابله با تهدیدهای فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی» عنوان گذاری شده و در تمام ایام هفته برنامه‌هایی مطابق شعارهای پیش‌بینی شده انجام خواهد شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: