کد خبر: 3917355
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
آیت‌الله خاتمی:
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حفظ سلامت عزاداران و مردم از لحاظ فقهی واجب است، گفت: اهمیت حفظ جان مردم به‌ اندازه اهمیت برگزاری مجالس امام حسین(ع) است.
اهمیت حفظ جان مردم به اندازه برگزاری مجالس عزاداری مهم استبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سیداحمد خاتمی، شامگاه دوشنبه، 27 مرداد در یازدهمین نشست جامعه ستایشگران استان قم که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با ذکر این مطلب که محرم امسال هیچ کسی در پی تعطیلی عزاداری ماه های محرم و صفر نیست، گفت: باید این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.
وی افزود: البته در مقابل کسانی که می‌خواهند مجلس عزا را تعطیل کنند هم محکم خواهیم ایستاد. با افتخار باید از نظام اسلامی به‌عنوان برافراشته کننده پرچم امام حسین(ع) دفاع کرد، جمهوری اسلامی تنها کشوری است که رهبری آن برقراری مجالس روضه را افتخار خود می‌داند و صداوسیما آن نیز در دهه محرم تبدیل به عزا خانه امام حسین(ع) می‌شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: حفظ سلامت عزاداران و مردم از لحاظ فقهی واجب است، اهمیت حفظ جان مردم به‌ اندازه اهمیت برگزاری مجالس امام حسین(ع) است.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با تاکید بر اینکه بند بند وجود جامعه ایرانی آغشته به مهر امام حسین(ع) است، تصریح کرد: برخی در شرایط کرونایی برپایی مجالس عزاداری را حرام می‌دانند، این سخن بی اساس و نادرست است.
استاد حوزه علمیه گفت: امروز مردم مداحی را هنری آیینی می‌دانند از این رو مداحان نباید سخنانی بر زبان جاری کنند که مشکل‌ساز شود، مداحان باید روی کلمه کلمه‌ای که می‌گویند فکر کنند.
آیت‌الله خاتمی مجالس سیدالشهدا را از سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی دانست و یادآوری کرد: هیچ‌کس در پی تعطیلی عزاداری‌ها نیست و نباید نظام اسلامی را به این تهمت بزرگ متهم کرد، برپایی مجلس عزا از مصادیق تعظیم شعائر است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: