کد خبر: 3906760
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
کتاب «منطق سیاست خارجی امامین انقلاب» به همت پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی و از سوی انتشارات باقرالعلوم(ع) منتشر شد.
کتاب«منطق سیاست خارجی امامین انقلاب» منتشر شدبه گزارش ایکنا، آنچه در مباحث این کتاب بررسی می‌شود،  تحصیل و درک سیره امامین انقلاب در راهبری انقلاب در عرصه سیاست خارجی است. اینکه چطور انقلاب و کشور را در این عرصه راهبری می‌کنند، چطور در فراز و نشیب‌های پیش آمده چاره‌جویی دارند و این حرکت عظیم انسانی، اجتماعی و سیاسی را پیش می‌برند.
به دنبال شناخت سیره امامین انقلاب به عنوان آخرین تجربه علمی، عملی، عینی و بالاترین دارایی شیعه هستیم تا بتوانیم نسبت خود را با آن مشخص کنیم و بدانیم آیا نسبت موافق و همراه با آن داریم یا مخالف و یا در مواردی همراه هستیم و در مواردی خیر؟.
اما چرا سیره امامین انقلاب؟ چرا سیره اهل بیت را بررسی نمی‌کنیم؟ نسبت سیره اهل بیت و سیره امامین انقلاب چیست؟ حرکت اهل بیت علیهم السلام در فراز و نشیب‌های مختلف تاریخ به دنبال تحقق یک طرح واحد است، طرحی که یک انسان ۲۵۰ ساله با توجه به شرایط و مقتضیات زمانی الگوهای مختلفی برای پیش برد آن اتخاذ می‌کند و حرکت امامین انقلاب نیز در امتداد آن در بستر تکرارهای تاریخ است، حرکتی که به دنبال پیشبرد و تحقق غایات همان طرح است، طرحی که با شناخت الگوهای رفتاری آن در بستر زمان می‌توانیم الگوی رفتار امروز خود را به خوبی یافته و متناسب با آن رفتار خود را سامان دهیم.
اگر چه شناخت تاریخ و سیره اهل بیت(ع) به عنوان یک کار اجتهادی و دقیق کاری نسبتا سخت و تخصصی است، اما شناخت سیره امامین انقلاب در بستر تاریخ معاصر که اقتباس شده و الگو گرفته از همان طرح و در امتداد آن است راهنمای خوب برای شناخت طرح کلان اهل بیت و بایسته‌های تکلیف امروز است.
مولف این کتاب حجت‌الاسلام سید علی موسوی، برای رسیدن به منطق رهبری از انتهای ماجرا شروع می‌کند، یعنی عوض گزارش منطق رهبری و سپس تطبیق بر مباحث تاریخی از بررسی عینی ماجراهای تاریخی به فهم و استخراج منطق رهبری دست می‌یابد.
نگارنده این مجموعه را در ۳ فصل تالیف کرده است که، فصل اول به وقایع سال‌های ۶۰ تا ۷۶ می‌پردازد، فصل دوم شامل اتفاقات ۷۶ تا ۸۴ است و فصل سوم به جریانات  سال‌های ۹۴ تا ۹۸ می‌پردازد.
این کتاب توسط انتشارات باقرالعلوم(ع)، در ۱۵۳ صفحه به زینت طبع آراسته شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: