کد خبر: 3577980
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸

عرضه محصولات قرآنی ویژه نابینایان

گروه فعالیت‎های قرآنی: مدیر مؤسسه فرهنگ معلولان از عرضه محصولات قرآنی ویژه نابینایان در نمایشگاه کتاب قم خبر داد.

محمد نوری در گفت وگو با خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا) از قم، گفت: دفتر فرهنگ معلولان حضوری پررنگ در دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم داشته است.
وی افزود: در روزهای فعالیت این غرفه تعداد بسیاری از شرکت کنندگان با حضور در این غرفه از کارکردهای مثبت این دفتر در زمینه فرهنگ سازی در عرصه حفاظت و حمایت از معلولان و همچنین افزایش توانمندی این قشر آگاه شده‎اند.
نوری عنوان کرد: این موسسه به دنبال توسعه فعالیت‎های فرهنگی در حوزه معلولین بوده است که یکی از این فعالیت‎ها استفاده معلولان از متون دینی و الهی از جمله قرآن کریم است.
وی تصریح کرد: این دفتر در 17 مهر سال 91 به همت نماینده تام‌الاختیار آیت‎الله‎العظمی سیستانی حجت‎الاسلام والمسلمین شهرستانی راه‎اندازی شده است.
نوری عنوان کرد: در این زمینه کتاب‎های گویا برای استفاده نابینایان تولید شده است که در جهان اسلام نیز بی نظیر و یا کم نظیر است.
وی تصریح کرد: از جمله این خدمات می‎توان به تفسیر جمع‎البیان با ترجمه فارسی و 16 جلد در 8 مجلد و 240 ساعت صوت اشاره کرد.
مدیر مؤسسه فرهنگ معلولین بیان کرد: کتبی چون نهج‌البلاغه پژوهی، تفسیر صحیفه سجادیه، کتاب راهنمایی معلولین، اشعار علوی، رساله توضیح‌المسائل و مناسک حج و... از کتب گویای این مجموعه است.
وی گفت: در این زمینه کتب بریلی نیز در دستور کار قرار گرفت که از فعالیت‎های این مجموعه می‎توان به قرآن کریم به خط عثمان طه اشاره کرد.
نوری بیان کرد: سوره روشندلان، چشم بصیرت، حقوق فرهنگی معلولان، مناسک حج، فقه برای غرب نشینان و اصول دین از دیگر کتبی است که به خط بریل برای استفاده روشندلان تولید شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha