کربلا معلی در آستانه اربعین

کربلا معلی در آستانه اربعین

در آستانه اربعین حسینی ۱۴۴۱، ورودی شهر کربلا شاهد سیل فراوان و پذیرای زائران بسیاری است. عزاداری مردم و هیئت‌ها و همچنین پذیرایی مردم محلی و موکب‌داران از خیل عظیم زائران به کوچه و خیابان‌های کربلا حال و هوای خاصی بخشیده است.
چهار نسل حسینی

چهار نسل حسینی

در این مجموعه که عکس‌های آن به ترتیب سن افراد از بزرگ به کوچک قرار داده شده از همه افراد بالای هفت سال چند سوال مشابه پرسیده شده: اسم، فامیل، موقعیت شغلی یا تحصیلی، در چه سنی با مراسم روضه امام حسین (ع) آشنا شدند و یک جمله در مورد امام حسین(ع).
نمایش عاشورایی

نمایش عاشورایی "پشت دیوار عمارت"

نمایش عاشورایی "پشت دیوار عمارت" با محوریت قیام انسان‌ساز حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تا پایان مهرماه در تماشاخانه سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس میزبان علاقه‌مندان است. وقایع این نمایش در دوران پهلوی اول اتفاق می‌افتد.
وضعیت تردد در پایانه مرزی شلمچه

وضعیت تردد در پایانه مرزی شلمچه

پایانه بین‌المللی مرزی شلمچه در استان خوزستان هرسال هم‌زمان با روزهای منتهی به اربعین حسینی میزبان زائران بسیاری است که می‌خواهند به عراق بروند.
خانه مینایی

خانه مینایی

خانه مینایی با ۴۶۶ مترمربع مساحت مربوط به دوره ناصری است و در تهران، خیابان ولی عصر(عج)، بالاتر از میدان منیریه واقع شده است. این اثر در ۳ خرداد ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۱۶۸ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. این خانه از معماری ارزشمندی برخوردار بوده چنانچه همه نشانه‌های معماری قدیم ایران، از آب انبار و اتاق‌های زمستانه و تابستانه گرفته تا طاقچه، آینه‌کاری و حوض قدیمی را در برگرفته است.
نمایش آیینی و میدانی «تنهاتر از مسیح»

نمایش آیینی و میدانی «تنهاتر از مسیح»

نمایش آیینی و میدانی «تنهاتر از مسیح» به کارگردانی حسن بزرا و تهیه کنندگی علی اسماعیلی ساخته شده است. این نمایش با مشارکت؛ ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شهرداری تهران تا ۶ آبان‌ماه هر شب در بوستان ولایت تهران اجرا می‌شود.
خروج اتباع خارجی از مرز بین‌المللی شلمچه

خروج اتباع خارجی از مرز بین‌المللی شلمچه

مرز بین‌المللی شلمچه در استان خوزستان تنها گذرگاه عبور اتباع خارجی برای ورود به کشور عراق و شرکت در پیاده‌روی جهانی اربعین است. پیش‌بینی شده است که عبور و مرور زائران از این مرز نسبت به سال گذشته با افزایش چشمگیری همراه باشد.
تصاویر برگزیده حیات وحش در سال ۲۰۱۹

تصاویر برگزیده حیات وحش در سال ۲۰۱۹

برگزیدگان مسابقه عکاسی حیات وحش سال ۲۰۱۹ را در زیر می‌توانید مشاهده کنید.
قدم قدم تا حسین(ع)

قدم قدم تا حسین(ع)

با نزدیک شدن به اربعین 1441، میلیون‌ها زائر حسینی از کشورهای مختلف خود را به نجف اشرف می‌رسانند. زائرین پس از زیارت حرم مطهر امام علی(ع) کیلومترها بصورت پیاده به سمت کربلا معلی حرکت می‌کنند تا خود را به حرم مطهر امام حسین(ع) برسانند.
پیاده‌روی جاماندگان اربعین مجتمع آموزشی امام صادق(ع)

پیاده‌روی جاماندگان اربعین مجتمع آموزشی امام صادق(ع)

صبح امروز ۲۴مهرماه در آستانه اربعین شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و ۷۲یار باوفایش، مراسم عزاداری و پیاده‌روی جاماندگان نونهال مجتمع آموزشی امام‌صادق(ع) در مسجد دانشگاه امام‌صادق(ع) برگزار شد.
1