همایش ملی پیاده روی بانوان، ۲۱ اردیبهشت ماه قم برگزار می‌شود

نرجس نیازمند رئیس کمیسیون زنان و خانواده شورای اسلامی شهر قمبه گزارش ایکنا از قم، نرجس نیازمند رئیس کمیسیون زنان و خانواده شورای اسلامی شهر قم در نشست خبری روسای کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر قم گفت: کمیسیون زنان و خانواده در اردیبهشت ماه سال گذشته و به دنبال مطالبات بانوان قمی در شورای اسلامی شهر قم تشکیل شد.

وی افزود: در ابتدای دوره فعالیت شورای شهر قم در دوره ششم کارگروهی مباحث مربوط به زنان و بانوان را دنبال می‌کرد و موضوعات متناسب با این حوزه در دستور کار قرار گرفت. موضوع جوانی جمعیت، حمایت از مشاغل خانگی در راستای تقویت اقتصاد خانوار‌ها و همچنین حمایت از محافل قرآنی بانوان در راستای تقویت تربیت دینی از اولویت‌های کمیسیون زنان و خانواده شورای شهر قم بوده است.

نیازمند ادامه داد: ۱۳ بوستان در سطح شهر قم به منظور برپایی بازارچه‌هایی برای حمایت از تولیدات خانگی مورد پیگیری قرار گرفت. تقویت امر ورزش بانوان از مطالبات خانم‌ها بوده که در این راستا در برخی از بوستان‌ها ورزش صبحگاهی راه‌اندازی شد و به دنبال گسترش ورزش همگانی در سطح شهر قم هستیم. هم‌چنین همایش ملی پیاده روی بانوان در ۲۱ اردیبهشت ماه امسال در شهر قم برگزار می‌شود.