کد خبر: 4088787
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

حضور ۶۰ مستندساز قمی در کارگاه‌های جشنواره فیلم ۱۷

دبیر جشنواره فیلم ۱۷، از برگزاری کارگاه‌های آموزشی جشنواره «فیلم ۱۷» کنگره ملی شهدای قم با حضور ۶۰ مستندساز این استان خبر داد.

جشنواره فیلم ۱۷به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی کنگره ملی شهدای قم، داوود جلیلی، دبیر جشنواره فیلم مستند ۱۷ طی سخنانی اظهار کرد: در راستای برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلم مستند ۱۷ به‌عنوان یکی از برنامه‌های کنگره ملی شهدای استان قم، کارگاه‌های آموزشی این جشنواره با حضور ۶۰ مستندساز قمی در تالار شهید آوینی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: بازسازی در فیلم مستند، روایت در مستند، مستند پرتره، مصاحبه در مستند و تکنیک‌های مصاحبه، تدوین در فیلم مستند و انتقال تجربه، طراحی آغاز و پایان در مستند و تاریخ شفاهی دفاع مقدس از جمله کارگاه‌هایی است که در این دوره سه روزه برای مستندسازان جشنواره فیلم ۱۷ برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره فیلم مستند ۱۷ با بیان اینکه اساتید برجسته و باتجربه‌ای به همت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در این دوره حضور دارند، افزود: رهبر قنبری، مهدی شامحمدی، لقمان خالدی، امین قدمی، امیر ادب‌پور، احمد الستی، مهرداد اسکویی، سعید فخرزاده و محسن موحدی از جمله اساتید کارگاه‌های آموزشی این جشنواره هستند.

وی بیان کرد: این جشنواره ویژه تولیدات رسانه‌ای کنگره ملی شهدای استان قم و لشکر ۱۷ امام علی بن ابی‌طالب(ع) است که با رویکرد بسط و گسترش گفتمان سینمای انقلاب اسلامی و مقاومت، در ۸ بخش مسابقه و چند بخش جنبی دیگر برپا می‌شود.

جلیلی با تأکید بر اینکه رویداد فرهنگی هنری جشنواره فیلم مستند ۱۷، کنگره ملی شهدای استان قم را از سایر کنگره‌های شهدا متمایز می‌کند، گفت: مستندسازان قمی پس از گذراندن این دوره آموزشی به ساخت و تولید فیلم مستند پیرامون زندگانی پرافتخار سرداران، فرماندهان و شهدای شاخص لشکر ۱۷ امام علی بن ابی‌طالب (ع) در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: همه آثار تولیدی جشنواره، پس از قرارگرفتن در کنداکتور اکران و جدول پخش در روزهای برگزاری کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم، در آبان‌ماه سال به نمایش عمومی در سینماهای استان گذاشته خواهد شد.

دبیر جشنواره فیلم مستند ۱۷ گفت: همچنین در کنار اکران فیلم‌های جشنواره، برنامه‌های نقد فیلم و کارگاه‌های آموزشی برای هنرمندان، شرکت‌کنندگان و روایتگران دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

وی در پایان ابراز کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این جشنواره و دریافت اطلاعات بیشتر، به سایت www.۱۷festival.ir یا کانال جشنواره در پیام‌رسان ایتا به آدرس https://eitaa.com/film۱۷qom مراجعه کنند.

یادآور می‌شود، این جشنواره به همت کنگره ملی شهدای استان قم و همکاری مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم و موسسه فرهنگی تبلیغی حدیث فتح برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha