کد خبر: 4074184
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰

اهداف سید‌الشهدا(ع) در تاریخ حبس نشود

حجت‌الاسلام سعیدی آریا، سخنران حرم بانوی کرامت با بیان اینکه اگر دشمنان بتوانند جامعه را از هیئت‌های مذهبی جدا کنند دیگر آثاری از عاشورا باقی نخواهد ماند گفت: به همین خاطر باید دقت داشته باشیم واقعه عاشورا و اهداف سید‌الشهدا(ع) در تاریخ حبس نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی آریا، استاد حوزه علمیهبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی آریا، استاد حوزه علمیه، شب گذشته، ششم مردادماه طی سخنانی بعد از نماز عشاء در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت اظهار کرد: در دعای بیستم صحیفه سجادیه که به دعای مکارم‌الاخلاق مشهور است امام سجاد(ع) از خداوند درخواست می‌کند در اطاعت بندگی دچار کسالت نشود.

وی افزود: عده‌ای در عبادت خداوند تنبل و در برابر معصیت شجاع و پیشرو و بدون ترس هستند که این مسئله یکی از ابتلائات بندگی در مسیر اطاعت است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: اثرات وضعی بعضی از معاصی این است که انسان حلاوت بندگی را نمی‌چشد که دلیل این مسئله مبتلا شدن انسان به معاصی است؛ ایام ماه محرم یک موقعیت پرواز برای مؤمنین است و انسان می‌تواند باب نجات خود را مهیا سازد. ایام و روزهای زندگی با همدیگر مساوی نیستند و محرم را نباید از دست داد بلکه باید بهداشت فکری و امیالی را برای خود رقم زد.

وی افزود: کور نبودن و داشتن بصیرت در مسیر الهی از دیگر فرازهای ادعیه امام سجاد(ع) در دعای بیستم صحیفه سجادیه است که به عنوان بصیرت در بندگی عنوان می‌شود و اگر انسان بصیرت درستی داشته باشد می‌تواند دشمنان اسلام را بشناسد.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: نباید کاری کنیم که در مسیر اطاعت از دشمنان اسلام قرار بگیریم و امام زمان(عج) را تنها بگذاریم به همین خاطر باید مواظب کلام و عملکردمان باشیم که به نفع چه کسانی است. عده‌ای از انسان‌ها دنباله‌رو کسانی هستند که از مسیر الهی جدا شده‌اند و این مسئله در طول تاریخ مکررا اتفاق افتاده است به همین خاطر امام‌ سجاد(ع) از خداوند درخواست می‌کند مسیر جداشدگان از خداوند را طی نکند.

سعیدی آریا با اشاره به اینکه عده‌ای در واقعه عاشورا چون از مسیر ولایت‌علوی جدا شده بودند در مقابل سید‌الشهدا شمشیر کشیدند، گفت: مجالست و مصاحبت با افرادی که از خداوند جدا شده‌اند بسیار خطرناک است چراکه اکثر افرادی که در جامعه دچار بزه اجتماعی هستند از همان ابتدا با این‌گونه افراد مجالست داشته‌اند.

کارشناس مذهبی آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان کرد: وظیفه اصلی ما در جامعه کنونی این است که یاری‌کنندگان دین الهی باشیم و وظیفه داریم با ایجاد بصیرت، آگاهی و تعظیم شعائر ناصران حقیقی مکتب اهل‌ بیت(ع) باشیم. عده‌ای تا لحظه آخر در واقعه عاشورا همراه امام‌ حسین(ع) بودند اما در یک لحظه حضرت را تنها گذاشتند و مسیر خودشان را از حضرت سیدالشهدا(ع) جدا کردند.

سعیدی آریا یادآور شد: تا زمانیکه اصحاب عاشورایی امام‌ حسین(ع) زنده و در رکاب حضرت بودند امام ندای «هل‌ من‌ ناصر‌ ینصرنی» را سر ندادند اما این ندا زمانی بود که حضرت تنها شدند به همین خاطر باید باید با بصیرت کافی در رکاب امام زمان(عج) باشیم و حضرت را تنها نگذاریم. سخنران حرم بانوی کرامت گفت: اگر دشمنان بتوانند افراد جامعه را از هیئت‌های مذهبی جدا و هیئت‌ها را سکولار کنند دیگر آثاری از عاشورا باقی نخواهد ماند به همین خاطر باید دقت داشته باشیم واقعه عاشورا و اهداف سید‌الشهدا(ع) در تاریخ حبس نشود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha