کد خبر: 4067286
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱

میزبانی از دو هزار نفر دختر مددجو از 10 استان کشور در قم

معاون امور فرهنگی کمیته امداد قم گفت: اردوهای تابستانی کمیته امداد قم، پس از دو سال توقف و تعطیلی با حضور دو هزار نفر از دختران طرح یاوران آسیب ستیز با برنامه‌های متنوع فرهنگی در مجتمع فرهنگی تربیتی حضرت معصومه (س) از پنجم تیرماه آغاز شده و تا 16 شهریور ماه ادامه دارد.

سید محسن صالحی، معاون امور فرهنگی و مشاوره کمیته امداد استان قمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید محسن صالحی، معاون امور فرهنگی و مشاوره کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه اردوهای تابستانی این نهاد در دو سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا متوقف و تعطیل شده بود بیان کرد: برنامه اردوهای امسال در رده‌های سنی مختلف و به صورت تخصصی به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد استان قم میزبان ده استان کشور از جمله اصفهان، البرز، تهران، مرکزی، زنجان، قزوین، همدان، سمنان، خراسان رضوی و کرمانشاه است افزود: این دوره‌های اردویی از پنجم تیرماه در مجتمع فرهنگی تربیتی حضرت‌معصومه(س) در حال برگزاری است و تا ۱۶ شهریورماه نیز ادامه خواهد داشت.

صالحی، طرح یاوران آسیب‌ستیز را که با مشارکت جمعیت هلال‌احمر طراحی و برنامه‌ریزی شده است در کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مفید و مؤثر برشمرد و تصریح کرد: در هردوره میزبان 200 نفر از دختران محدوده سنی ۲۵ تا 40 سال به همراه مربیان آنها هستیم.

وی بهره‌مندی از فیوضات معنوی زیارت بانوی کرامت، حضرت فاطمه معصومه(س) و حضور در مسجد مقدس جمکران را از مهمترین اهداف این اردوها عنوان و اظهار کرد: برگزاری کارگاه‌های مشاوره، رفع شبهات اعتقادی و سیاسی، عفاف و حجاب و فضای مجازی پیوست فرهنگی و پخش فیلم سینمایی و استفاده از فضای شاد مجموعه تفریحی آبی آب و تاب نیز از جمله برنامه‌های تفریحی این اردوها است.

معاون امور فرهنگی و مشاوره کمیته امداد استان قم ادامه داد: در این اردوها گروهی از بانوان دانشگاهی و حوزوی محقق نیز با این نهاد همکاری کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :