کد خبر: 3969436
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: از امروز عملیات واکسیناسیون سالمندان بالای ۷۵ و ۸۰ سال در روستاها آغاز شده و تزریق واکسن برای افراد ۷۵ سال به بالا در داخل شهر قم نیز از هفته آینده آغاز می‌شود.

واکسیناسیون سالمندان بالای 75 سال در قم از هفته آینده آغاز می‌شودبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، سیامک محبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم، طی گفت‌وگویی بیان کرد: ۳۷ هزار دوز واکسن تاکنون وارد قم شده که ۱۶ هزار نفر نیز در قم تاکنون واکسینه شده‌اند.

وی افزود: از امروز عملیات واکسیناسیون سالمندان بالای ۷۵ و ۸۰ سال در روستاها آغاز شده و تزریق واکسن برای افراد ۷۵ سال به بالا در داخل شهر قم نیز از هفته آینده آغاز خواهد شد.

محبی گفت: واکسن به افرادی تزریق می‌شود که دارای پرونده سلامت باشند و افرادی که دارای پرونده نیستند حتما به نزدیک‌ترین پایگاه سلامت محل سکونت خود مراجعه کنند.

یادآور می‌شود، از هفته گذشته مرحله دوم واکسیناسیون در استان قم آغاز شده و در این مرحله تزریق واکسن به سالمندان انجام می‌شود؛ همچنین در کنار این گروه، گروه‌های جوان‌تر که بیمار زمینه‌ای دارند نیز واکسن دریافت می‌کنند.

همچنین از بین ۱۲ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در  استان قم تاکنون سه هزار سالمند واکسینه شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: