اشرار ناکام، مردم قم را نشناخته‌اندبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم حضرت معصومه(س)، امروز، 29 آبان ماه در مراسم نواختن زنگ روز قم که در دبیرستان ماندگار امام صادق(ع) برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش‌های مسئولان شهری و آموزش و پرورش بیان کرد: این دبیرستان نیز همانند تاریخ قم دارای یک تاریخ و جایگاه متفاوت است.

وی با اشاره به جایگاه قم در روایات و احادیث مختلف اظهار کرد: امیدواریم با فعالیت‌ها و عملکردهای مطلوب خود بتوانیم شهر قم را به جایگاهی که در شأن این شهر است برسانیم؛ قم همیشه باید با امنیت و سلامت باشد و افرادی که وارد این شهر می‌شوند باید با سلام و امنیت وارد این شهر شوند.

سعیدی با بیان اینکه هر فردی که نسبت به قم نظر بدی داشته باشد فرد غافلی است، بیان کرد: قم قبل از برپایی حکومت شیعی از ابتدا با توجه به ویژگی‌هایی که داشت دارای جایگاهی متفاوت و شهروندان شیعی مقاوم بود به همین علت دشمنان مختلفی طی تاریخ مقابل قم قرار گرفته و برای از بین بردن این شهر تلاش کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از افراد خواستند قم را از قم بودن بیاندازند، گفت: برخی طی این روزها با شرارت خود می‌خواستند به کشور ضربه بزنند در قم نیز حرکت‌هایی داشتند اما موفق نشدند چرا مردم قم را نشناخته و فکر می‌کنند با چند شعار می‌توانند هویت قم را بهم بزنند.

آیت‌الله سعیدی یادآوری کرد: شهر قم مزین به مدرسه‌ها و آموزشگاه‌هایی است که دانش‌آموختگان این مکان‌ها توانسته‌اند حرکت‌های قابل تقدیری را در سطح کشور رقم بزنند.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج بیان کرد: بسیجیان به‌عنوان نمایندگان مردم همیشه همگام با نیروهای مسلح بوده و پای کار نظام اسلامی ایستاده‌اند و شهادت چند تن از آن‌ها در شورش‌های اخیر نمایان‌گر این موضوع است.