کد خبر: 3858405
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
آیت‌الله سبحانی:
گروه معارف ــ آیت‌الله سبحانی تأکید کرد: متأسفانه در جامعه، عالمی که مبلغ باشد کم داریم، البته ملا و دانشمند فراوان داریم و بعد از انقلاب در حوزه علمیه قم دانش‌های تازه‌ای پیدا شد و نظریه‌های جدید وجود دارد.
عالم مبلغ کم داریم

به گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سبحانی، مرجع تقلید، امروز، 29 آبان در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به روایتی از امیرمؤمنان علی(ع) گفتند: حضرت می‌فرماید قوام دین و دنیا چهار چیز است، اول این که در جامعه دانشمندی باشد که به علم خود عمل و تبلیغ دین می‌کند.

ایشان با بیان این که روحانیت در کنار اشتغال به علم، نباید منبر و تبلیغ را از دست دهند، اظهار کرد: همه کسانی که امروز در قم از مراجع تقلید هستند روزگاری مبلغ بودند و در نقاط مختلف کشور به تبلیغ دین الهی می‌پرداختند و روح تبلیغ و برکات آن سبب شد به این مقام عالی برسند.

این مرجع تقلید با تأکید بر تبلیغ عملی دین بیان کردند: انسان باید با عمل خود مردم را دعوت به اسلام کند، گاهی زندگی یک عالم در یک شهر تبلیغ دین است، در شهرهای شرق آسیا حتی یک سرباز نرفته بلکه اسلام آوردن مسلمانان آن مناطق نتیجه عمل و گفتار تجار متعهد بوده است.

آیت‌الله سبحانی تأکید کرد: متأسفانه در جامعه، عالمی که مبلغ باشد کم داریم، البته ملا و دانشمند فراوان داریم و بحمدالله بعد از انقلاب در حوزه علمیه قم دانش‌های تازه‌ای پیدا شد و نظریه‌های جدید وجود دارد.

این مرجع تقلید با اشاره به برکات انقلاب اسلامی برای حوزه علمیه اظهار کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی این است که حوزه از حالت بن‌بستی در آمد و حوزه مفتوح شد و به علم‌هایی مانند رجال، درایه، تفسیر توجه بیشتری صورت گرفت اما امروز ناطق و مبلغ کم داریم.

ایشان در پایان با اشاره به اهمیت تبلیغ و منبر برای مردم گفتند: امروز کسی که حافظ دین مردم است همین منبری‌ها هستند که متأسفانه کم شده‌اند، غالبا آقایان به نهادهای مختلف کشور، دانشگاه‌ها و امثال آن می‌روند که البته حق هم دارند و زندگی می‌خواهند اما جای منبر خیلی خالی است، امروز منبری‌های وارسته و جامع الجهات داریم اما نسبت به نیاز، کم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: