کد خبر: 3858211
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
در قم؛
گروه اجتماعی ــ معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه(س) گفت: همزمان با سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم، مراسم استقبال ازکاروان نمادین کریمه اهل بیت(س) برگزار خواهد شد.
مراسم استقبال از کاروان نمادین حضرت معصومه(س) برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مهدی احمدی، معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه(س) امروز 28 آبان در نشستی خبری به مناسبت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم گفت:‌ استقبال نمادین از کاروان حضرت معصومه(س) ساعت هشت صبح روز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه از میدان معصومیه در خیابان امامزاده ابراهیم(ع) به سمت حرم حضرت معصومه(س) انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد:‌ ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح همان روز اجتماع بزرگ مردمی همراه با مداحی و آیین‌های شادی در صحن امام رضا(ع) حرم مطهربرگزار می‌شود و سفیران کریمه نیز با استقرار در مبادی ورودی شهر، از زائران استقبال می‌کنند.
احمدی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایام معصومیه که از سالروز ورود کریمه اهل بیت(ع) به قم شروع شده و تا رحلت آن حضرت ادامه دارد،‌ اظهار کرد:‌ ده‌ها برنامه فرهنگی، هنری، خدماتی و اجتماعی به مناسبت این ایام درقم اجرا می‌شود.
احمدی تصریح کرد: برنامه‌های این ایام، همزمان با شب ورود آن حضرت به قم با برگزاری برنامه‌های سخنرانی و فرهنگی متنوع در شبستان‌های حرم مطهر آغاز خواهد شد.
احمدی بیان کرد: «یک روز خوب؛ یک حس خوب» ویژه اردوهای دانش‌آموزی است که در ایام معصومیه هر روز با ظرفیت ۲۰۰ نفر در ۲ نوبت از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۵ تا ۱۸ برگزار می‌شود و شامل بازدید از نمایشگاه،‌ موزه و شرکت در ضیافت حرم مطهر است.
معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه(س) ادامه داد: پرسمان خانواده با هدف تبیین سبک زندگی ایرانی با حضور کارشناسان مجرب به‌صورت حلقه‌های معرفتی در شبستان حضرت امام خمینی(ره) برگزار می‌شود همچنین پیوندهای آسمانی ویژه زوج‌های عقد کرده در ایام معصومیه انجام می شود.
همایش زوج‌های بهشتی
احمدی اضافه کرد: همایش زوج‌های بهشتی ویژه زوج‌های عقدکرده در طول شش ماه نخست امسال با حضور۶۰۰ زوج و اجرای برنامه شخصیت‌شناسی حضرت معصومه(س) با حضور ۵۰ مبلغ در مدارس از دیگر برنامه‌های ایام معصومیه است.
وی گفت: برنامه بچه‌های بهشت با هدف استفاده بهینه از زمان حضور کودکان در حرم مطهر با اجرای برنامه‌های نقاشی و خلاقیت، قصه‌گویی، نقاله‌خوانی، ایستگاه کتاب کودک و برنامه طبیب الدوار نیز با حضور طلاب جوان و آموزش‌دیده برای ارتباط‌‌گیری با کودکان، نوجوانان و جوانان در مبادی ورودی درب‌ها از دیگر برنامه‌های این ایام است.
معاون حرم حضرت معصومه(س) افزود: برنامه شخصیت‌شناسی حضرت معصومه(س)، تورحرم‌شناسی، تور ستارگان حرم مطهر، تور گنجینه عبرت با هدف بازدید از موزه، تور نمایشگاه حریم حرم، نمایشگاه دیوارنگار و برپایی ایستگاه‌های صلواتی درمسیر کاروان ازجمله برنامه‌های ایام معصومیه است.
فراخوان دومین کنگره ملی شعر فاطمی
وی، اظهار کرد: همچنین تولید ۱۰ کلیپ رسانه‌ای درحوزه خدمات به گردشگران بین‌المللی در حرم مطهر، حلقه‌های معرفت و جلسه‌های پرسش و پاسخ با موضوع‌های حضرت معصومه(س)، برگزاری کارگاه شخصیت‌شناسی نوجوانان ویژه اردوزبان ها و فراخوان دومین کنگره ملی شعر فاطمی و جشنواره ملی طلیعه بندگی از دیگر برنامه‌های ایام معصومیه است.
معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه(س) در ادامه گفت: دعای سحرگاه، عزاداری، مداحی، حرکت کاروان عزا به سمت حرم، مراسم عزاداری ویژه آذری‌زبان‌ها و مراسم ویژه شمعدان گردانی خادمان از جمله برنامه‌های سالروز رحلت کریمه اهل‌بیت(س) است.
احمدی افزود: اجتماع بزرگ بانوان در عزای حضرت معصومه(س) از ساعت ۱۴:۳۰ روز ۱۶ آذرماه با برنامه‌های سخنرانی و مداحی برگزار خواهد شد.
یادآور می‌شود ۲۳ ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم تا سالروز رحلت کریمه اهل‌بیت(س) در ۱۰ ربیع‌الثانی، ایام معصومیه نامگذاری شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: