کد خبر: 3858005
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
گروه اجتماعی ــ شهردار قم در دیدار با تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س)، اظهار کرد: کشورهای اسلامی هر ۱۰ سال یک بار، شهری را به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب می‌کنند که امیدواریم با انجام هماهنگی‌های لازم و رسیدن به جایگاه موردنظر، بتوانیم قم را در سال ۱۴۰۷ به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی کنیم. 
قم باید به عنوان پایتخت جهان اسلام در ۱۴۰۷معرفی شودبه گزارش ایکنا از قم، مرتضی سقائیان‌نژاد امروز 27 آبان در دیدار با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم که در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه(س) انجام شد، از مصوبه شورای فرهنگ عمومی برای نام‌گذاری روز ورود حضرت معصومه سلام‌الله علیها به قم هم‌زمان با ۲۳ ربیع‌الاول به‌عنوان روز قم یاد و اظهار کرد: به مناسبت این روز قرار است هر ساله به صورت ویژه برای معرفی ظرفیت‌های مختلف دینی، فرهنگی و اقتصادی گام‌های مورد نظر برداشته و به قدمت تاریخی این شهر نیز پرداخته شود.
وی اضافه کرد: هر ۱۰ سال یکبار کشورهای اسلامی یک شهر را به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب می‌کنند که امیدواریم بتوانیم در سال ۱۴۰۷ با انجام هماهنگی‌های لازم و رسیدن به جایگاه موردنظر، قم به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شود.
شهردار قم گفت: هر چند ارشاد، اوقاف، ورزش و جوانان و حوزه هنری اقداماتی را برای روز قم انجام داده‌اند اما راه‌اندازی یک جریان در سطح ملی و بین‌المللی نیازمند مشارکت همه ارگان‌ها و نهادهاست.
وی با بیان اینکه اقتصاد شهر قم باید با شناسایی ظرفیت‌ها و جذب سرمایه‌گذاران رشد داده شود، مطرح کرد: قرار بود همایش سرمایه‌گذاری در قم از ۲۸ تا ۳۰ آبان‌ماه برگزار شود اما با توجه به اینکه در ابتدای آذرماه یک همایش دیگری برای این افراد برگزار می‌شود، همایش قم به تاخیر افتاده است.
حسن مالکی نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه به برپایی کاروان نمادین ورود حضرت معصومه سلام‌‌الله علیها به شهر قم اشاره کرد و گفت: برای ساماندهی ورودی جعفریه نیز کارهای قابل توجهی انجام شده است تا هر فردی که از این مسیر وارد قم می‌شود متوجه شود که حضرت معصومه سلام‌الله علیها از این مسیر وارد قم شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: