کد خبر: 3858004
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
گروه فرهنگی ــ نشان روز قم ظهر امروز با حضور تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و نماینده ولی‌فقیه و شهردار قم رونمایی شد. 
نشان روز قم رونمایی شدبه گزارش ایکنا از قم، مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار قم امروز 27 آبان‌ماه با حضور در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار از نشان روز قم در سالن محراب رونمایی شد و مسعود نجابتی از طراحان اصلی این نشان اظهار کرد: کانون هنر شیعی به خاطر اهمیت هنر نوشتار در فضای هنر دینی برای طراحی نشان روز قم واژه «قم» را مبدا کار قرار داد و در این راستا فرم و ظاهر مناسبی را برای کار درنظر گرفته است.
وی ادامه داد: رنگ طلا و خط کوفی که مرتبط با نشانه‌های مختلف در حرم مطهر است نیز در طراحی این نشان مورد توجه قرار گرفته است؛ این نشان بر خلاف نمادهای مرسوم حالت ایستاده‌ای دارد که نشان از نماد ایستادگی و مقاومت قمی‌ها در طول تاریخ است.
نجابتی یادآور شد: به همت شهرداری قم قرار است برای تابلوهای خیابان‌ها و طرح‌های مختلف شهری بتوانیم از نشان‌ها و نمادهایی که متناسب با شأن قم باشد استفاده کنیم.
مهدی کلانترزاده، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم نیز با تاکید بر اینکه تبلیغات غیرفرهنگی از ورودی‌های شهر قم حذف می‌شود، گفت: سازه‌های موقت در شأن قم در این ورودی‌ها قرار داده می‌شود و در آینده سازه‌ها و طرح‌های ماندگار اجرا خواهد شد.
وی افزود: هر چند ساماندهی ورودی‌های شهری که در اختیار شهرداری قرار گرفته است هزینه‌هایی را به دنبال دارد اما شهرداری تلاش می‌کند این رسالت را به‌خوبی انجام دهد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: