کد خبر: 3843569
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
گروه فعالیت‎های قرآنی ــ رئیس دانشگاه قم از برگزاری جشنواره سراسری قرآن کریم دانشجویان سراسر کشور در قم در مهرماه سال جاری خبرداد و گفت: شرکت 150 هزار دانشجو در مراحل مختلف مسابقات قرآن و عترت دانشجویان شرکت می‌کنند.

شرکت 150 هزار دانشجو در مراحل مختلف مسابقات قرآن و عترتبه گزارش ایکنا از قم به نقل از ستاد خبری سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور اعضای برگزارکننده جشنواره ملی قرآن کریم دانشجویان سراسر کشور امروز 30 شهریور با حضور در دفتر آیت‎الله علوی گرگانی به ارایه گزارشی از فعالیت‎های این جشنواره پرداختند.

در ابتدای این دیدار حجت‎الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز، رئیس دانشگاه قم گفت: دانشگاه قم در اوایل انقلاب به امر شهیدان بهشتی و باهنر با کمک و مساعدت حوزه علمیه و جامعه مدرسین و به ریاست مرحوم آیت‌‏الله قاضی خرم آبادی تاسیس شد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری قرآنی دانشجویان کشور در این دانشگاه افزود: دانشجویان سراسر کشور به شکل گسترده‎ای در فنون گسترده قرآنی فعالیت می‎کنند و هرساله نیز جشنواره‌ای دارند که امسال این جشنواره در دانشگاه قم برگزار می‎شود.

وی گفت: آیت‎الله علوی گرگانی از ابتدا از علمایی بودند که در کنار درس، استاد اخلاقی شایسته بودند و همه را به همگرایی و پیوندهای قلبی جامعه ایمانی سوق می‎دادند.

وی بیان کرد: جشنواره قرآنی در سه مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای و سراسری برگزار می‌شود که 150 هزار نفر در مرحله اول درگیر این مسابقات هستند.

رییس دانشگاه قم یادآورشد: در روزهای 10 و 11 مهرماه میزبان نخبگان جامعه دانشجویی قرآن کشور در قم هستیم؛ در این جشنواره دانشجویان در 34 رشته از جمله بخش‎های معارفی و تفسیر و سیره و نهج البلاغه و صحیفه و... به رقابت می‌پردازند.

وی گفت: همچنین دانشجویان هنرمند قرآنی نیز در بخش‌‏های شعر، داستان، معرق کاری و... به رقابت می‎پردازند؛ 450 نفر در اختتامیه این رقابت‏‌ها حضور دارند و امیدواریم این روند به توسعه فعالیت های قرآنی منجر شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: